Leska - opšta tema

Pzdrav za sve lesnikare,da li moze neko da mi kaze u vezi jesenje sadnje lesnika dokle nije kasno da se posade posto je na jednoj parceli posadjen kukuruz a na drugoj vec imam 100kom.pa me iteresuje da li kukuruz smeta ili ne smeta za sadnju lesnika jesen 2011.god i koji je zadnji rok za sadjenje lesnika ili nema pravila da sve zavisi od vremena
 
Orezani su,razbacano je djubrivo za sad super. Trave ima,a tek ce je biti posle kise. U planu je pravljenje kosilice i zatravljivanja celog vocnjaka
 
ja sa takođe završio orezivanje a sad je trava krenula kao luda ali ću ove godine da je prskam totalom, mada se slažem da bi bilo lepše da je zatravljen ali to mi je puno posla oko košenja a nemam vremena da mrdnem a ne da kosim ceo hektar!
 
Kiša pada pa da malo oživimo temu
Evo malo slika za vreme orezivanja :

I malo kasnije kad su počeli da listaju:
 
@cvija

Slike su melem za oči . Kako se snalaziš za prskanje ? U fazi sam kupovine atomizera pa skupljam informacije .Još uvek moje prskam ručno , ali sve više posustajem sve je više lisne mase pa je atomozer neophodan . Koliki je razmak izmedju redova ? Na slici kad olista nešto mi dodje usko ,pogotovu za traktor .
 
Još nisam kupio atomizer ali planiram na jesen a inače oni su sad 6 ta godina i oprskani su samo jednom pre dve godine jer mi se pojavila neka buba što jede listove! Red od reda je 4,5 m a u redu su na 4 metra ali je toliko bujan da jedva prolazi vladimirac bez kabine!

Ovo je ako se ne varam vocnjak u 5-6 godini ? Tu vec ima nesto roda
Prošle godine je bilo oko 400 kg u ljusci a oko 150 kg očišćenih a ove godine se nadam da će biti dosta više!
 
Poslednja izmena od urednika:
09052011513.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]


zasad druga godina
 
Lepa računica , ali ja još nikoga nisam upoznao da je u pola zaradio kao Veterinar iz Šida . Iskreno i veoma sumljam u kilazu očišćenog po stablu .Ali vreme će pokazati da li je stvarno tako . To znaci 100ha x 16.000eur = 1.6 mil.eura. Veterinar je milioner .
Da je to stvarno tako koja bi bila svrha saditi bilo koju kulturu povrtarsku ili vocarsku osim leske .
 
@Sale od 12000 do 16000 BEZ odbitka troskova. Neka ima 3 kg ociscenog po stablu x 800 stabala po ha, to je 2400 kg x 5 evra, to je 12 000 evra. E sada koliki su troskovi, ja nemam pojma, ne razumem se :osmeh:.
 
Dva put ništa je ništa , crva nije ni bilo . A gde je moja polovina ....... Ja ako nakupim od 1000 - 1200 kg očišćenog po knjigama koje sam pročitao ima da se šutiram sve da pršti .
 
pre nekoliko dana počelo je lišće da dobija čudne fleke, zadnji put sam krajem aprila prskao lešnike i to neim insekticidom protiv vaši i mislim da ovo nema veze sa tim primetio sam ove pojave na više sadnica koje su u drugoj godinei i još ne rađaju.
 
Nazad
Vrh