Leopard i IMT plugovi

kako treba biti podešen plug imt 756 vk, kopčan za imt 560, da nelutam puno, jer sigurno dosta vas ima tu kombinaciju, gume su 14,9-28

zanima me najviše zakretanje koljenaste osovine i koliko koljenasta osovina treba biti izvučena prema oranom djelu, tj. kada se pogleda traktor odozada, sa desne strane????

da odmah tako naštimam, da nemoram isprobavati
 
5-7cm je kod mene izvucena a rucka tacno na sredini tj da koljeno pada ravno
samo sto su kod mene 16ke gume.
 
kako treba biti podešen plug imt 756 vk, kopčan za imt 560, da nelutam puno, jer sigurno dosta vas ima tu kombinaciju, gume su 14,9-28

zanima me najviše zakretanje koljenaste osovine i koliko koljenasta osovina treba biti izvučena prema oranom djelu, tj. kada se pogleda traktor odozada, sa desne strane????

da odmah tako naštimam, da nemoram isprobavati

Ako razumem sta pitas,onda evo ti najlakse resenje,odnazad gledano topling da bude na sredini traktora i izmeris od vrha prve brazde do unutrasnjeg dela gume 30cm,i to bi bilo to.
 
može i tako, probam to uštimati ovih dana, danas je valjda palo 30 litara kiše, pa neće biti ništa od oranja nekoliko dana, za to vrijeme ću to probati uštimati, da na njivi negubim puno vremena
 
Trebalo bi otvoriti posebnu temu: podesavanje pluga, pa kada neko pita ovako nesto, samo ga uputiti tamo da procita. Ovako, niti da neko objasnjava kako se plug steluje, niti da se uputi taj neko da cita mnogo stranica.
 
Negde sam procitao na ovoj temi kako su stari majstori stelovali plug za traktor. Odvrnu one srafove sto nose kolenastu osovinu i onda zabrazde plug. tada plug nadje sam sebi centar vuce i posle se ti srafovi zasrafe. negde sam procitao na ovom forumu ....
 
Probao sam to spaner za steovanje prve brazde sam rastavio ali tad mi prva puno hvata e sad trebao sam na gredi pomeriti plug za jednu rupu ka oranju mozda bi dobio to sto treba nisam imao vremena za to ali sutra cu brobati.Da to je jednostavno i dobro resenje stim sto treba i spanere raspustiti.
 
Da li na IMT 754, moze da se doda treca brazda, ili neka firma sto pravi plugove mozda moze da napravi. Sta mislite?
 
Poslednja izmena:
Odustao sam od dodavana ili pravljenja trobraznog.
Nego mi kazite, da li kupiti IMT, leopard ili olt. Treba mi 3x30. Treba mi za traktor od 60-70ks.

- - - - - - - - - -

Nemoj se cimati oko toga, hajde da menjamo taj tvoj 754 za onaj moj IMT plug 3x30 i doplatis mi? :)

Tezak mi je taj. Meni treba za 6011.
 
Od ova tri koje si naveo, OLT posavac je najbolji, zatim IMT pa leopard...

OLT se u mom kraju lakse vuce nego IMT a ima lijepse postavljene glave u odnosu na pravac kretanja, bolje okrece zemlju a kvaliteta materijala je neusporediva izmedju OLT-a i IMT ili leoparda.
 
Nazad
Vrh