Leopard i IMT plugovi

Nemogu čitat kako kudite plug IMT 757/758.
Prije 2 mjeseca postao sam vlasnik pluga IMT 758.
Poorao sam nekih 6 rali sa njim,mogu vam reč,PREzadovoljan sam.
Prvo su me uvjeravali da če mi ostajat velike brazde bla bla,kada se dobro složi plug,nema tu velikih gromada,ili da ti plug izbacuje buse ili slično... A guta masu,to je nenormalno.
Da se teško vuče,to nije istina,jedino ako imaš kose vuče. Vuče se skroz normalno,vučem ga sa traktorom 80 konja bez prednje vuče,u ne baš savršenim uvjetima.
Evo koja slika,mog prvog oranja sa tim plugom
dsc00292ei.jpg

dsc00296iw.jpg

dsc00299vn.jpg

dsc00301gq.jpg


sory ako sam otišao u off topic
 
Ovo e strasno :udri: :udri: Postavim isto pitanje u vise tema;Koji bi ste mi plug preporucili za Rakovicu 65?Jedni kazu Leskovacki,drugi IMT!Ja pocnem jedno traziti Leskovacki,pa procitam drugo i onda pocnem traziti IMT!!!!Sad sam zbunjen TOTALNO!!
Ovako imam traktor Rakovica 65 za njive vucem IMT755.Nisam zadovoljan zbog malog zahvata,kose vuce i niskog klirensa!!!Kupio bih neki veci!!!Osim ovog pluga ni sa jednim drugim nisam radio,tako da skoro nemam NIKAKVOG ISKUSTVA!!!Imam dva pitanja:
1.Koji bi ste mi plug preporucili za Rakovicu 65:haha:(polovan,visoki klirens,da sec ne javlja kosa vuca)
2.Kada sam narucivao raonike od SZR PLAMEN pitao sam za one raonike sa kljunom napred i on mi e rekao da su ti oraonici(sa izmenljivim vrhom)za traktore preko 70ks??Da li je to tacno??
Izvinjavam se moderatorima ako sam sa drugim pitanjem usao u off :udri: :udri: :udri:
vni787.jpg
 
Leopard plug je kao stvoren za mtz traktore u normalnoj godini mogu se vuci i tri brazde.Plug jako lepo zavrce zemlju lomi je i usitnjava dubina rada mu je od 15 do 28 cm.Ako imate trobrazni uz otpustanje jednog i izvlacenje drugog srafa na trecoj glavi i njenim podizanjem re dobijate dvobraznik ovo mozete sami uraditi na njivi za 2 min.
 
@CVEJA Po Dok je kod nas Rakovica orala,vukla je IMT 756 VK.
Taj raonik sa tvoje slke je za plug IMT 757.
 
@CVEJA Po
Cvejo pregledaj temu Rakovica(mislim) tamo je objasnjeno kako se resava problem
kose vuce na Rakovici 65! :ppozdrav:
 
@ Cveja Po vec sam negde pisao na forumu da u mom kraju Rakovica 65 ima poteskoca sa IMT 757 .Mnogi sad kacaju IMT 756 za nju i kazu da se ona bukvalno igra sa tim plugom.Problem je sto su rupe na polugama 28mm a na plugu bolcnovi 22mm pa moras uraditi kod nekog strugara caure.A mozes uzeti cevi 3/4 pa razbusiti na 22mm.
 
CVEJA Po je napisao(la):
Ovo e strasno :udri: :udri: Postavim isto pitanje u vise tema;Koji bi ste mi plug preporucili za Rakovicu 65?Jedni kazu Leskovacki,drugi IMT!Ja pocnem jedno traziti Leskovacki,pa procitam drugo i onda pocnem traziti IMT!!!!Sad sam zbunjen TOTALNO!!
Ovako imam traktor Rakovica 65 za njive vucem IMT755.Nisam zadovoljan zbog malog zahvata,kose vuce i niskog klirensa!!!Kupio bih neki veci!!!Osim ovog pluga ni sa jednim drugim nisam radio,tako da skoro nemam NIKAKVOG ISKUSTVA!!!Imam dva pitanja:
1.Koji bi ste mi plug preporucili za Rakovicu 65:haha:(polovan,visoki klirens,da sec ne javlja kosa vuca)
2.Kada sam narucivao raonike od SZR PLAMEN pitao sam za one raonike sa kljunom napred i on mi e rekao da su ti oraonici(sa izmenljivim vrhom)za traktore preko 70ks??Da li je to tacno??
Izvinjavam se moderatorima ako sam sa drugim pitanjem usao u off :udri: :udri: :udri:
vni787.jpg
takve raonike imam ja na leopardu odlični su a u početku je vukla rakovica60 bez problema ..e sad će vući mtz
 
takve raonike imam ja na leopardu odlični su a u početku je vukla rakovica60 bez problema ..e sad će vući mtz
[/quote]
Znaci nije tacno da za takve raonike treba 70 ks+..!!!
Vise se opredeljujem za IMT zato sto leopard nema prednje crtalo!!(tako sam vec negde procitao) :udri: Kod mene su retki i 756 i 757(najvise ima 755)tako da nemam od koga da potrazim,da bih uporedio Da li je bolje,i lakse vuci 756 ili 757.Ali,pokusacu da potrazim pa,videcemo...Hbala u svakom slucaju :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Znam ja to ali,opet bolje je da od ljudi cujem kakva su njihova iskustva,i problemi nego da sam prolazim kroz njih!
2uravcl.jpg

33xdky9.jpg
 
Kako mislis nema prednje crtalo ?

14c6vc1.jpg


Kockasti profil koji je skroz napred sluzi za to ( crtalo , pretpluznjak ). Inace posto se lakse vuce od imt 757 a zahvata je 70cm mislim da bi ti ovaj vise pasovao posto ces na tu sirinu zadnjih tockova imati kosu vucu sa 756 . Ovo je kockasti Leopard i njega nosi Ursus C360 koji ima 50 ks. Isti su i krivi gredelj i kockasti stim da je kockasti prostraniji pa nema stopanja mase prilikom rada nikad dok se kod kosog desava . Moja je preporuka Leopard .
 
imam leoparda okruglog i verujte da su odlicni moj je 2x35 iz 73god letos sam menjao daske sada je na njemu 6 garnitura kad sam video cene novih oko 13000 odlucio sam se da montiram daske od nekog john deere pluga koje sam nove nabavio iz neke firme inace su bile od original pluga koji je dosao uz stari john deere zglobas traktor i montirao sam ih sekao skracivao i busio rupe i svasta im radio sa autogenim da bi licile na original, inace ugao prodiranja nije isti kao ni ugao zavrtanja brazde debljina daske je 12mm sada ide mnogo lakse bolje zaorava bolje mrvi valjda sam potrefio neku geometriju neznam stavicu slike vucem ga sa imt 560 ide ko pesma
 
Prolistao sam drugu temu i procitao sam da Leskovacki nema prednje crtalo a ne Leopard!Ja sam pogresio izvinjavam se. :cao: :cao:
 
Imali možda netko sliku naljepnice za plug IMT 758 ili 757?
Ako tko ima,molio bih sliku,i najviše me zanima DIMENZIJE te naljepnice! Ako netko može izmjerit...
zahvaljujem..
I dali treba pisat IMT 758, ili IMT 758.20? Kako je ispravno?
faala...
 
a,koji ce ti :sta:

nalepnica mi deluje kao blanko...osim petice ostale cifre su dolepljene posebno...mora pisati .20
 
Restauriram plug kompletno,a nema naljepnice,pa eto tako da bude kompletan!
A jedan lik bi mi napravio naljepnicu,samo treba dimenzije,a ja ih neznam...
aha znači po pravilu je: IMT 758.20
fala
 
Nazad
Vrh