KWS hibridi

Danas merio vlagu 3381 vlaga 16
 
Za naše selo vrlodobar 4+, bilo je 3,8t po jutru. Ove godine je kod nas bilo i njiva gde samo tarup vredi da uđe. Bilo je i ovde kod mene klipova ali ga je uhvatila velika vrućina pred sam kraj i zrno je bilo lošeg kvaliteta, prilično sitno i lagano kod 3381 u odnosu na prethodne godine.
 
Par sati pre kiše skinuto 3381 vlaga 16 na 3 kj 15860 kg
14xjeq1.jpg

1zxmr8i.jpg
 
Sto se kukuruza tice definitivno sam zavrsio sa kws hibridima narocito sa kermesom.Bili su dobri dok nasi prste nisu umesali.
 
Vidi vidi, nije nam više Bojan Drašković promoter. Majku mu, kako se ne potrefi da ga zameni neka od ovih gospođica. Mi sa Južnog Banata sve muške dobijamo za promotere ::lose:: :haha:
Kod KWS-a je i tako kod mene slaba poseta, mislim da bi im ova plava kovrdžava donela dosta više kupaca u J. Banatu :D
 
Musko ili zensko svejedno je, u krevet sa seljaka nece nijedna, nije dzabe promoter/ka, gledajte kakve kukuruze uzimate, jer kad imas novca imas i zensku i prijatelja i sta god ti treba, kad nemas ni pas te nece pogledati :osmeh:
Znaci, manite suknje, ima ko o njima da brine, mi smo f klasa za njih...:ppozdrav:
 
Ja to u šali Jugoslave...
Od KWS-a verovatno ništa za sledeću sezonu. Ima još vremena, možda ako ipak odlučim da berem, bude Konsensa ili nešto drugo, za sad slabo.
 
imali neko iskustva sa krabasom 300grupa najraniji?
Imam ja, bas rana 300, dobar je za ishranu svinja ili krava zbog sadrzaja hranljivih materija u zrnu.Definitivno za zetvu!
Oprez, zahteva visoke gustine, ima fix klip i ma koliko da je retko posejan nece to nadomestiti izduzenjem klipa!Kod mene je u 2012-oj dao sasvim solidan prinos(srazmerno i fao grupi kojoj pripada), ali sam ga ja redje posejao nego sto je trebalo.Svakako je dobar u smislu ranijeg cvetanja i oplodnje!
 
i meni su rekli na predavanju da im je to najhranljiviji hibrid a meni treba za ishranu svinja zivine,sad se dvoumim izmedju krabasa i 3381 na koliko se seje krabas?
 
Ja krabas sejem vec 3 godine za raniju silazu. Posejem ga krajem aprila i vec polovinom avgusta moze da se silira. tako radim da sa tom silazom premostim vreme do redovne silaze za koju sejem mikado. Trebao mi je neki od najranijih hibrida koji ima veliku masu. U tu svrhu sam sejao i 3381 i syngentin lucijus, ali krabas me bas iznenadio sa masom. Izraste on i preko 3.5m a na mestina i 4m visine u dobrim uslovima. Nikad ga nisam koristi u zrnu ili brao.
 
Nazad
Vrh