KWS hibridi

U ponedeljak sam radio silazu od Mikada, a juce kod drugara od ZP 684.Djubrenje identicno i parcele se nalaze na istoj lokaciji, ja sejao Mikada na 20cm a on ZP na 27cm!Prinos silaze za 20t veci kod Mikada u odnosu na ZP po hektaru.Prvi put ga sejem i stvarno me odusevio,odlican klip, zaperci na sve strane,jednom recju odlican!Radicu i od AS-a 160 za koji dan pa cu izbaciti poredjenje...
684 nije silazni hibrid.
 
684 nije silazni hibrid.
Naravno da ZP 684 nije silazni, sustina je da je Mikado odlican silazni hibrid i zato sam napisao razliku u odnosu na ZP!Kada je kvalitena silaza u pitanju u mom kraju Mikado je par svetlosnih godina ispred bilo kog ZP-a,NS-a ili nekog drugog hibrida, za sada!Ovo pisem jer sam radio od dosta hibrida a od cega sve ljudi prave da i ne govorim...
 
Imam jedno pitanje za poznavaoce KWS 3381, da li može da se bere beračem ili mora da se skida samo u zrnu.. Mi obično sejemo Kermes ali ove godine smo posle leda morali dobar deo površina da presejemo sa ranijim hibridom, a nigde u prospektim nepiše da li može da se bere...
:ppozdrav:
 
Mislim da je već mnogo puta apsolvirano, ali da ponovim: Svaki hibrid može da se bere. A da krunjenja prilikom branja bude što manje, trebalo bi skidati kukuruz sa 25-28% vlage. Znači najbolje je pratiti situaciju, tj. vlagu, pošto KWS 3381 veoma brzo ''otpušta'' vlagu.
 
Po mom mišljenju ,KWS KARMAS fao 350 je bolji od 3381.Imam ga na 2 kj kasnije setve (11.V)
Jedino mi se nesviđa visina stabljike.5 klipova desno u gornjem redu je karmas.


5 klipova je teško 1460 g a samo zrno je 1280 g.Zrno je krupno , vlaga je još visoka .



Izmerena vlaga na ovom hibridu je 29%.
 
Poslednja izmena:
Ja imam ogled KWS-a, 10 razlicitih hibrida posejanih po prohod sejalice na sojiste i po prohod na luceriste. Rezultate ce reci kantar ali za sada po mojoj proceni Kalimnos i Kerbanis vode na sojistu a Krabas i Karmas vode na luceristu. Gustina setve je od 19,3 do 21,4cm u zavisnosti od grupe zrenja. Evo par fotki sa mini dana polja odrzanog juce kod mene na njivi:




 
Kakav je Konsens kukuruz,babaroga ali trazi godinu...Tamo gde je redji sklop,klipovi oko 600 grama sa vlagom 25% Duboko zrno,20 redova,kao panjevi u prikolici!U rodnoj godini sa malo vise padavina mislim da ne bi bilo boljeg!Ovaj ima potencijal veci i od Kermesa...Kakav je Kerbanis ko ga sejao ove godine,mogli bi neke slike da okacite posto je nov hibrid a malo slika na internetu!Ne bi se slozio da Nemci ne znaju da prave kukuruz za zrno,vec samo za silazu!Mislim da je silaza nus proizvod :)
 
ja sam obrao kermes,kod sela je njiva i na udaru je lopova pa nisam smeo vise da cekam mada imamo i poljocuvare,iznenadio me je kermes posto ga prvi put sejem,3 prikolice kikinde vrsne po lancu,stablo je izrazito jako i klipovi debeli,covek sto mi je brao sa rakovicom kaze da je vozio na 2000 obrtaja i jedva je savladao masu....skoro nije brao ovaku masu.
 
Kakav je Konsens kukuruz,babaroga ali trazi godinu...Tamo gde je redji sklop,klipovi oko 600 grama sa vlagom 25% Duboko zrno,20 redova,kao panjevi u prikolici!U rodnoj godini sa malo vise padavina mislim da ne bi bilo boljeg!Ovaj ima potencijal veci i od Kermesa...Kakav je Kerbanis ko ga sejao ove godine,mogli bi neke slike da okacite posto je nov hibrid a malo slika na internetu!Ne bi se slozio da Nemci ne znaju da prave kukuruz za zrno,vec samo za silazu!Mislim da je silaza nus proizvod :)
Promoteri rekose da je kermesov naslednik i da se lakse bere,da li je tako?
 
Kod mene je Kerbanis po mojoj slobodnoj proceni najbolji od 10 razlicitih KWS hibrida koje imam na njivi. Ocekujem da kantar to potvrdi mada ni Kalimnos nije daleko.. Konsens nisam sejao.
 
Bas im je bezveze da im imena hibrida (moraju da) pocinju s K a zavrsavaju sa S, jezik da polomis s nekim nazivima
 
Nazad
Vrh