KWS hibridi

stisni ih malo,barem 5 u dužni metar
 
Ja ove godine od KWS-a sejem 3381, a za Kermes jos razmisljam, muka mi kad pomislim na njegovo branje.... Inace sve sejem na 26, osim jedne njive od 2 Ha koja mi je pored reke, tu cu na 22 cm...
 
3381 sejemo na 30 I ne omasava u rodu. Na susnim godinama jedan od retkih koji da kazem, veoma dobro iznese rod.
 
sejao 3381 na 21,5 i bilo 50 metara zrna po jutru a probao jedno pola jutra na 19 nema razlike u velicini klipova, ove godine sve na 19cm ....
 
Postoji velika razlika u tipu zemlje od Sapca preko Banata do mene.Pitao sam se kakav je na tom razmaku i da li dobro kompenzuje redak sklop mada to puno zavisi od zemlje i padavina.Ja ga sejem od 17,5-21 cm u redu.Susne 2012. bio sam ga posejao na 18,5 cm i imao prinos od 4,5t/kj zrna sa vlagom oko 13% dok sam pored njega na istoj parceli imao pionir p9494 sa 3,5t/kj sa slicnom vlagom.Sejao sam ga i 2013. na razmak od 19 cm i imao sam prinos za ponos,dovoljan da cu ga ove godine sejati na 30-ak kj, i skinem u zrnu i stavim u podni magacin.Za moje uslove-odlican hibrid sa odnosom roda-vlage u berbi.
 
Juce stiglo seme KWS-a u lokalnu apoteku...Mislim da imaju sve novije hibride kukuruza i suncokreta,koliko sam video!Cenu ne znam posto nisam odmah platio
 
Hvala za info Savo! Ma nisam nabavio, valjda će biti do petka gotovo i sa tim. Smanjio sam i ja suncokret za 50%, ide samo gde baš moram- na 4 k.j., pa sad gledam šta bih ubacio na ostala 4,5k.j., a i pitam i za jednog čoveka. Treba da se čujem sa Vitamixom, ako imaju šta mi treba- sutra put pod točkove :cool:
 
Danas sam konacno dobio Kolumbaris, jeste da sam ga nesto duze cekao ali bitno da je tu!
Prvi put sejem KWS, nadam se da nece biti I poslednji. Naravno kao I kad sam uvodio DeKalb u strukturu, sejem ga na nekih 10kj ne vise, mora prvo da stekne poverenje, a dogodine ko zna...
 
Drugari ako nekom treba ostalo mi je tri vrece KWS Kolumbaris hibrida, menjao sam strukturu setve pa mi je to ispao visak. Ako je neko zainteresovan nek mi pusti pp!
 
Ja danas sejem KWS mikado i KWS sirak (ako uspem da nadjem dzin) imam njivu u komadu 4h i nju cu podeliti u dva dela u jednom silazni kukuruz u drugoj sirak i kako su mi pricali ovi iz KWS da kruzno siliram posle 1red kukuruza 1 red sirka pa da vidimo sta ce ispasti. Inace kukuruz za branje vise ne sejem.
 
posejan ogled suncokreta ali samo dva hibrida Barolo ro I mondeo nešto se stisli promoteri. Inače na ogledu kukuruza prošle godine 3381 bio ubedlivo najrodniji sejan na 21.5 I isto sam sejao I ove godine
 
Nazad
Vrh