KWS hibridi

Danas oprskane dve parcelice koje su kasno sejane .Sejan je oko 10 maja ,hibridi krabas i karmas.Taman sam se raspremio a počela kišica ,na sreću nije padala.

 
KWS 3381 izgleda nista od spartanja za ovu godinu
mkx1c8.jpg

2mzw9wp.jpg
 
3381,
klip je na dobrom mestu postavljen ,nije visoko ali je stablo preterano visoko, oko 260-270 cm.








- - - - - - - - - -


Danas oprskane dve parcelice koje su kasno sejane .Sejan je oko 10 maja ,hibridi krabas i karmas.Taman sam se raspremio a počela kišica ,na sreću nije padala.

Danas ova parcela izgleda ovako


U 10 sati se već "naježio".Nedostaje mu kiše.
 
Našli ste se , i dobar majstor i dobra zemlja . Da je neka normalnija država u takvim zemljama bi dosta više trebalo biti nekih produktivnijih usjeva od kukuruza i žita , kao povrće , i neke tako špecije šta ja znam .
 
Prvi put sejemo 3381 ali mislim da više nećemo.Ne samo njega nego i ostale hibride od KWS-a.Izgleda da su svi pravljeni za silažu.
Možda nas prinos iznenadi, pa da ga ne kudim u napred:sta:
Visok je ,ne znam ni ja koliko ,klip mu je u visini mojih očiju (visok sam 181 cm) a klipovi i nisu neki.




 
Ja imam ogled KWS-a 7 hibrida!Ogled posejan na lakoj zemlji,morao sam zbog lokacije ogleda, a i kise nije bilo takoreci nikakve u julu!Izdvojio bih novi hibrid Kerbanis, najbolje je podneo susu i obecava najbolji rod, takodje i Korimbos jako dobar.Konsens,Klimt i neki novi K10(fao 510) su osrednji a najlosiji Grecale i Mikado!Sklop je isti za sve hibride 52-53000 u nicanju!
 
Prvi put sejemo 3381 ali mislim da više nećemo.Ne samo njega nego i ostale hibride od KWS-a.Izgleda da su svi pravljeni za silažu.
Možda nas prinos iznenadi, pa da ga ne kudim u napred:sta:
Visok je ,ne znam ni ja koliko ,klip mu je u visini mojih očiju (visok sam 181 cm) a klipovi i nisu neki.




odlika tog hibrida je da bude vrlo nizak i stabilan,verovatno ti je kvalitetna njiva pa je izrastao toliko.sto se klipova tice ja nisam zadovoljan velicinom istih.to me najvise nervira kod kws-a.sve je dobro,dobro raste lisna masa i stablo a kada doje red na klip on onda pocinje da se muci i veoma sporo i tesko raste u teskim uslovma kao sto su sad,meni to smeta a sto se tice kvaliteta zrna za to nemam reci.
 
Nazad
Vrh