Kverneland plugovi

LD 100 i CLC Pro:

2l8gpl5.jpg
 
Ja bih se pre odlučio na dva šrafa nego na ovaj sistem. Imam utisak da se neke novotarije uvode samo zato da se prikaže kako su nešto smislili novo, nego zato što za tim postoji realna potreba ili je zaista unapređenje.
 
Negde je vec pisano o ovom sistemu.U Velikoj Britaniji su ga vec izbacili iz upotrebe jer imaju dosta kamenja u zemlji i ovaj vrh se brzo razdrnda i ispadne.
 
Mislim da mu je to i realna cena 1800 evra samo da ima tocak na oko mocan je ,posto za vogele trobrazde polovne traze toliko ,a zna se da je kvederland skoro duplo skuplji,dodje mu da je sasvim korektna cena .
 
Koliki je klirens tog pluga?Deluje mi malo nisko ili su ti pretpluznici bas veliki?Tocak mu fali,nego kako se ovde podesava zahvat?Uvlacenjem nosaca glava prema ramu ili te rupe na nosacima glava sluze za nesto drugo?
 
Taj plug ima klirens oko 70cm. Lako mu se pomera zahvat, vidi se da ima rupe na svakom nosacu glave da se zakrece komplet glava i onda se samo ugao grede promeni na rucici i ako je potrebno kolenasta osovina da se pomeri.
 
Jel to ima mesta i za petu glavu ili je zbog toča toliko dugačka greda?
 
Nazad
Vrh