Kverneland plugovi

како веле швабови, продаја плугова у овој години скочила за читавих 30%..установили да редукована обрада у неким типовима земље не одговара културама, па се дали у куповину плугова у тим крјевима.....врћу се орању....

Иначе ово је Но1 марка плугова у свету....И свако ме је сан, да га имају....
 
Jel to ima mesta i za petu glavu ili je zbog toča toliko dugačka greda?

Plug je petobrazdni samo smo mu skinuli petu glavu.

Stvarno dobar i lep plug nema šta :ppozdrav:
mada ja sam mislio da se to zastarelo oruđe više ne prizvodi :osmeh:

Ovo si verovatno napisao zbog mog posta od pre neki dan o gruberima? :osmeh: Preveliko je blato i plug je jedino orudje koje u ovom trenutku kod nas moze da obradjuje zemlju. Bio bi mnogo srecniji da mogu sa gruberom da radim ali.......
 
Pozdrav ljudi!! Jel zna neko da mi kaze da li je trobrazdni plug Kverneland Rondaflex pogodan za oranje malo teze smolnice, vuko bi ga Fendt 309lsa. Hvala
 
Znam, nasao sam u oglasima, zato i pitam za cvrstinu pluga jer mi greda na slikama deluje nekako tanka pa se brinem da ne pukne u ovoj smolnici. Mada ima osigurace na glavama, ali ipak.... Hvala u svakom slucaju!
 
Poslednja izmena:
Koji plug za ovaj traktorcic,molim preporuku:
clasic.jpg
hvala
 
Pošto siješ kukuruz uglavnom gledaj da sve glave imaju crtala , to je u kvernelanda uglavnom , mada nemora , daske 28 , vario , ja lično bi uzeo bez pretplužnjaka ali sa deflektorima ...
 
Leko.............Ako si mislio na nov plug onda uzmi 150B. To je idealan plug za traktore od stotinak konja koliko ima tvoj ( neznam tacnu konjazu ). Tezina tog pluga je nekih 800-900 kg sa podesavanjem zahvata od 35 - 50 cm. Visina pluga je 80 cm a razmak medju glavama trazi onaj sa 100 cm. Neznam koliko su ti siroki tockovi ali mislim da ti nisu presiroki tako da dasku uzmi tip 9. Sto se crtala tice kako hoces ali mislim da staviti crtalo pored svake glave je bacanje para i preporucujem samo crtalo pored zadnje glave. Greda je 100x150 cm, i ja ti savetujem skroz kontra nego MOMO. Uzmi pretpluznjake i ne trebaju ti deflektori.

LD serija je jaca i bolja ali za traktor te jacine ne treba ta serija.
 
Cicimoric...mislio sam nov naravno ,traktor je od 110 ks nominalne snage tj 120 maksimalne,tockovi su siroki 60 cm
 
Nazad
Vrh