Kverneland plugovi

Tako je...

Ali u svakom slucaju PLAMENOV dio i neki tamo "lijevi" od nekog kovaca je razlika kao original i plamen, ako ne jos i veca...

Pitam na standu kovaca jednog proljetos jel imaju one deflektore za IMT, treba mi 3 komada. kaze imaju, pitam jel ih kale, kaze JOK, samo ispresamo, obradimo, farbamo i to je to... Uzeo sam tri komada svejedno i kad je malo jaca zemlja ispravljaju se deflektori...

Original je ipak original, ali kad je za prave plugove potrosni materijal skup...


I u PLAMENU igraju cudnu igru... gledam ja daske za IMT 14"-16" i za vogela 12"-14"-16"... imt daska je veca, ima vise rupa na sebi i kosta manje nego daska za vogela koja je i manja i manje rupa ima na sebi... kazu mi da je isti materijal, al posto je ova za vogela, mora biti skuplja?!?
 
Evo mi ga i komsa izvirio malo iz radionice, kad ces da predjes na Kverneland ja sam prvi kupac?

Od Kvernelanda 10 i 12 coli moglo bi nesto kao IMT 754, a od 14 coli nesto ovako
p0v8h.jpg
2nvtdz5.jpg
 
To sto oni igraju takvu igru.Imaju pravo, ali nevalja to sto oni meni kazu istu cenu za Kverneland dasku , a kvalitet nije ni priblizan.
 
Ajd ne lupajte bez veze , covek imao samo belu farbu pa ga zastitio s njom, a ja sam mu doradio deflektore
 
Covek je prezadovoljan sa plugom,kaca ga za imt 560 i veoma lako ga vuce. @ North ARMY brisi taj gornji post u isto vreme smo poslali poruku u kojoj je odgovor
 
Koliko ja znam da je IMT daska na 14" i 16" plugovima kopija kvernelandove daske starog tipa. Nekad sam znao i broojcanu oznaku, al sam zaboravio. Poslije tih "starih" daski su poceli praviti cilindricne kao sto su na 754 i na ovom "okrecenom" plugu i kasnije su presli na ove "moderne" daske...

nemojte me drzati 100% za rijec, ali sam jednom prilikom naisao bas na kverneland plug koji je imao istu dasku i lemes kao i 757/758 IMT plug. A svi znam oda su "cjevasi" imali original kverneland daske...
 
Brat moj ima plug IMT 701 sa originalnim Kverneland glavama kao sto su na 757/758. Te daske imaju fabricki umetke i oni nisu trouglastog oblika kao na glavama koje ja imam vec trapeznog oblika.
 
evo moje ponove kverneland varijabilni zahvat se podesava od 28/45cm.plug je sa ful opremom.
25hk390.jpg


2ed2kgn.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Vlado svaka cast nek puno radi ipak si se znaci odlucio za prevrtac . Daj da ga vidimo na delu
 
Nazad
Vrh