Kverneland plugovi

Link ti ne funkcionise !
Potrebna snaga je: 1 Ks po 1 Cm radnog zahvta dubokog oranja. Plug ko i svaki kverneland samo je bitno koliko imas pluznih tela ("glava") i sa cim hoces da vuces.
 
kiraj je napisao(la):
Paore,sad sam pogledao Cicijev snimak kad okreće plug i nemogu da vidim šta je u pitanju a stvarno meko pada točak.

Ima na tocku jedan mali cilindar koji sluzi kao amortizer i zbog toga pada tocak tako lepo

n3rii8.jpg
 
Da li su gibnjevi samo zbog zaštite od preopterećenja ili imaju i neku drugu funkciju?

2v1qkg5.jpg


5fq35l.jpg
 
Uglavnom nisu za nase podneblje sa tim oprugama jer mi nemamo toliko kamenja u oranicama kao oni kod nas je dovoljno i sigurnosni vijak. Sto se tice opruga dosta su jake.
 
I mi smo uzeli plug sa oprugama i moram priznati da sam se uzasno plasio od tih opruga sve dok nisam isprobao plug. Mislio sam da ce u teskoj zemlji stalno da podize glave ( da iskacu ) ali na svu srecu nije tako. Hoce u jako teskoj zemlji da se dizu ( savijaju se opruge ) ali ne i da iskacu
 
Da li ima neko iskustvo sa agregiranjem Kverneland pluga,dvobraznog obrtaca sa Ursus 902 ili slicnim traktorom?Ravnjaka koristim 3x14" bez problema.Clan Dragan82 nudi u oglasima jednog,sto mi dopada.
 
Dok smo imali ursus 904 orali smo sa 3 braznim obrtacem, i nije bilo problema. Neznam koliko je tezak napred ali sa dvobraznim neces sigurno imati problema. Najbolje bi bilo da probas.
 
farmil je napisao(la):
30aq83c.jpg


skoro sam kupio ovaj plug pa ko ima kverneland neka mi kaže jel vredi ovo nešto.Plug je 1995 godište sa prvim raonicima, nisam orao sa njim, ali na proleće hoću. poznavaoci recite mi vaša iskustva...
Kakva su iskustva sa plugom u radu?Kojim traktorom vuces?Gledao sam nesto slicnog,trobraznog.
 
Nazad
Vrh