Kvarovi na traktorima

evo malo slika od pre neku god da vidite kako izgleda kada se polomi sic ventila i klip ga zavari za sebe
samo smo ga dletom poravnali i još uvek radi












 
Slican problem samo sto sam danas kupio novu glavu za 542 na 2 mesta je pukla nesto kad nemoze dase popravi mora novo sreca sto za IMT ima delova u svakom kijosku
 
Prso kardan posle 40 godina rada.... Ursus 355 ( tek sam sad ubacio slike). vadjenje starog i umetanje novog trajalo sat vremena, od toga 45 min vadjenje starog jer je puko na samom semeringu.....

16givic.jpg
 
Mtz 952 nakon ~3000rs prsli lezajevi medju zupcanika pogona prednje vuce,rolne zavrsile u karteru menjaca i napravile kurslus! Dovoljna ce biti jedna slika cini mi se...

Uploaded with ImageShack.us
 
I to sa iskrinim anlaserom i kardanom za 720 o/min.... Nego lisnik ajde izmeri lezaj na kraju kardanske osovine. Onaj sto ide u alu kuciste sa o ring gumicom. Mislim da je nedavno neko u temi imt trazio podatak koje je dimenzije lezaj. Ja imam od 539 ali mislim da nisu isti.
 
dali je moguce sam poraviti,hidraulicnu pumu bez majsora? na imt 533. * poccelo da cuka i bez gas nece da diza.
 
Jel to rasturen neki 577 DV?

Rasturen je ovaj traktor.




Uploaded with ImageShack.us

---------- Poruka napisana u 21:12 ---------- Prethodna poruka je at 20:53 ----------

dali je moguce sam poraviti,hidraulicnu pumu bez majsora? na imt 533. * poccelo da cuka i bez gas nece da diza.

Moguce jeste.Za cupkanje najvjerovatnije su ti problem ventili.Oni se nalaze u otvorima na slici.




Uploaded with ImageShack.us

Ovako izgledaju kad se skinu.

imgp0072y.jpg

By kemolisnik at 2012-01-30

Kad vec izvadis pumpu trebalo bi bar promjeniti gumice i razvodnik(ventil).




Uploaded with ImageShack.us

Dalje ti odluci dal ces sam pokusati popravljati.Moja ti je preporuka da trazis majstora.

---------- Poruka napisana u 21:16 ---------- Prethodna poruka je at 21:12 ----------

I to sa iskrinim anlaserom i kardanom za 720 o/min.... Nego lisnik ajde izmeri lezaj na kraju kardanske osovine. Onaj sto ide u alu kuciste sa o ring gumicom. Mislim da je nedavno neko u temi imt trazio podatak koje je dimenzije lezaj. Ja imam od 539 ali mislim da nisu isti.

Mislis lezaj na 577 u reduktoru na kardanu.Zadnji lezaj na izlazu kardanskog vratila kod semeringa.
 
Šta se nalazi u tom produžetku, jel neki dodatni reduktor ili samo služi da produži traktor? Kako sam razumio, to je verzija za šumske radove (skider)?
 
Nazad
Vrh