Kvarovi na traktorima

Na taj način su htjeli da dobiju malo bolje sposobnosti u vuči stabala i izbjegnu propinjanje,zar ne? Stvarno sam mislio da je tu ugradjen dodatni reduktor :)
 
yto x1204 2010g ~50rc zastitna guma (harmonika)jednog pomocnog cilindra hidraulike pukla. u agrovojvodini kazu nije to nista i nemaju drugu gumu da postave... resenje je zastitna guma amortizera od auta. semering poluosovine je pustio par kapljica ali bukvalno par kapljica ulja na felnu iznutra ali je sam i prestao kapati (z.levi tocak).

kod mene su te gume na pomocnim cilindrima poskidane posle 200 sati, to tamo netreba
 
Treba itekako! Kad se tamo nakupi prasine znas gde ce zavrsiti i sta ce napraviti. Pusti price servisera! I meni su to rekli! Samo da otopli i kacim slike u temu prakticna resenja.
 
Klip od servo volana je postavljen vodoravno a od hidraulike uspravno. Jel ti sad jasnija slika?
 
Jasno da ima koristi, prašina hoće da se lijepi na klip kao luda i tako dere zaptivke a vremenom se i sama površina klipa lagano haba.
 
Fiat Štore 502

Kupio sam Fiat Štore 502 1985 god pa molim članove foruma ko ima iskustva sa ovakvim traktorom da mi pomogne, jer sam do juče imao 533/75god. Štore ima kabinu i dosta je bučan unutra. I da pitam kakva mu je hidraulika?
 
Dovukao covek Rakovicu 65 kaze pocelo nesto da lupka u motoru.Rasturen i evo sta se desilo:

Medjuzupcanik na uljnoj pumpi razbio biksnu,otkinuo osigurac,razubio se i pumpa ostala bez pogona a motor bez ulja.

2v8ol7t.jpg


Zalepio lezaj na cetvrtoj klipnjaci.
2i0zqf5.jpg

rby7i9.jpg

A manometar pokazuje ovu vrednost i kad je motor ugasen :udri:
2a7690i.jpg
 
A sve to zbog 2000 dinara koliko kosta novi manometar.Da stvar bude jos zesca gazda kaze da je taj manometar zaglavio odavno. (verovatno mu nije bio bitan cim ga nije zamenio)
Mislim da ce moci da se obradi radilica ali ce odmah otici na drugu ili trecu specijalu.Zanimacije koliko volis a sad sezona u punom jeku,kvare se kombajni,svima hitno itd.
 
Sa kvalitetnom i pravovremenom obradom može da u podne u 12 bude rasklopljen a u 21h da već bude upaljen i to lagano da se radi i da su svi delovi pri ruci
 
Potrebna pomoc oko poluga na IMT 533,nece da podigne tanjiracu dok korpu i ciklon i slicne stvari dize.E sada ja sam gldeo ima malo ulja mozda je do ulja a komsija mi rece da ima da se poluge podesavaju na 3 stepena visine pa je mozda na prvom i zato ne moze da podigne tanjiracu.Ako bi mogao neko da me posavetuje ili ako je neko imao slicnih problema pa da napise kako je resio to :)
 
Prvo vidi ulje,nema podesavanja.mozes da podesis da podigne vise ili manje a to sto nemoze tesko da podigne mozda bude problem u pumpi ili gumice na cevi koja ide iz pumpe.
 
Gde se nalazi ta pumpa? I jos jedno pitanje desilo mi se jednom prilikom dok mije bila korpa zakacena pomera se onaj metalni polukrug gde se nalazi rucica za poluge i nekako se pomerio dok sam spustao korpu i od jednom je traktor poceo da dize nenormalno visoko poluge korpa za malo nije udarila u sajbnu pozadi a kada sam vratio taj metalni polukrug sve je normalno radilo?
 
Imaš inbus šraf koji drži komande hidraulike i on se uvrće u ploču hidraulike. Pogledaj odole ako možeš da ga napipaš i onda podesi nosač komandi kako želiš i pritegni taj šraf.
Obično se to pojede (sama cev nosača) pa onda hoće da se pomera i šeta. Obavezno proveri gumice na cevi potisa pumpe. Imaš poklopac u koji ulazi ona. To ti se nalazi odmah na ploči hidraulike kada pogledaš od table traktora i nalazi se tačno naspram ručice reduktora. Dva šrafa je drže i ona je zaseban deo na ploči hidraulike. Probaj da je skineš ali lagano jer je cev potisa zabodena u nju. Ne bi smelo da izlazi komplet sa cevkom nagore. Mora da se razdvoji i da cev ostane unutra. Ako izlazi napolje lako onda imaš dve gumice na krajevima i zameni ih. Posle treba nacentrirati tačno da je ubodeš nazad u pumpu. Ne bih ti to preporučivao da čačkaš ako nema iskustva sa tim.
Za početak proveri nivo ulja. Moguće je da nema dovoljno ulja.
 
Nazad
Vrh