Kupus -- opšta tema

Nema gusenica,al ima buvača nenormalno.
Medjuredni razmak je 70 cm...ovo je bašta,prskaću ledjnim špricom.
 
Kod mene je stanje lose sto se tice tih napasnika, kupus je bas izresetan sto bi se reklo a vec je u poodmakloj fazi skoro da ima poneka i glavica.Zadnji put prskao sa Coragen i kao da je stanje nesto bolje medjutim pitam da li bi trebalo opet ponovit iako nemogu da nadjem ni jednu gusenicu a ima 10 dana od prskanja? Da li kupusni moljac moze ovoliko da izbusi liske ili je to ipak gusenica iako gusenicu jedva da nadjem prije prskanja Coragenom,razmisljam da ponovim jer kad prodjem kroz kupus ima onih sitnih bubica kao komarci ne puno ali ima ili da ne ulazem vise ionako ce se pretanjirat garant
 
Kod mene je stanje lose sto se tice tih napasnika, kupus je bas izresetan sto bi se reklo a vec je u poodmakloj fazi skoro da ima poneka i glavica.Zadnji put prskao sa Coragen i kao da je stanje nesto bolje medjutim pitam da li bi trebalo opet ponovit iako nemogu da nadjem ni jednu gusenicu a ima 10 dana od prskanja? Da li kupusni moljac moze ovoliko da izbusi liske ili je to ipak gusenica iako gusenicu jedva da nadjem prije prskanja Coragenom,razmisljam da ponovim jer kad prodjem kroz kupus ima onih sitnih bubica kao komarci ne puno ali ima ili da ne ulazem vise ionako ce se pretanjirat garant
Isto tako i kod mene rupe na liscu a nema gusenica.Ja sam 2xcoragen i 1x avaunt sto se tice gusenica.Sutra cu verovatno jos jedan tretman sa avauntom
 
Lisnato povrce? Nisam siguran na sta mislis.
Hlorpirifos kao AM koristim u kupusnjacama vec x godina.
Sto se Pyrinex tice, sadrzi bifentrin koji deluje i zemljisno, da to je tacno. Ali se i dalje koristi gotovo u svim kulturama.
 
Da kupus voli kišu.... Orošavanje..... Najjeftinije a najbolje.
Affirm je odličan.
Ove rupe vam vjerovatno prave i leptiri.... Oni bijeli kupusari.
 
Lisnato povrce? Nisam siguran na sta mislis.
Hlorpirifos kao AM koristim u kupusnjacama vec x godina.
Sto se Pyrinex tice, sadrzi bifentrin koji deluje i zemljisno, da to je tacno. Ali se i dalje koristi gotovo u svim kulturama.
Ima gadan miris koji se dosta oseca, i ako se kasnije primeni ne znam kako ide prodaja, ja sam koristio samo fergitaciono za gundelja, za belu leptirastu orosavanje je najbolje jer je spere sa nalicja lista.
Inace ova godina je najgora za sve povrtarske kulture, mislim da ce cene biti dobre za kupus a pogotovo karfiol.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Slazem se za karfiol. Kod nas ga je mnogo ugusila voda.
Toplo vreme i velika vlaga majka za xanthomonas, david dosta zapatio sa bakteriozu, a druga parcela , sa synergy e.z bez bakterioze, jedino majski gundelj doata stete napravi kasno sam reagovao.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
:) Kako ste dragi forumasi ? Kakav je kupus ove godine, kako ste vi ?!

Moji imaju kupus za svoje potrebe, ali nesto ne napreduje kako bi trebalo...Moja mama se pita sme li selitru sada da stavi ? Ako sme - koliko ?
Nikada nam nesto kupus i ne uspeva kako treba, i pored zalivanja i vodjenja racuna o njemu...
 
Da li je normalno da se kupusu suse donji siroki listovi u ovo vreme?
Glavica se normalno razvija i zelena je samo se suse donji listovi negde su sasvim osuseni negde delimicno
 
Nazad
Vrh