Kupus -- opšta tema

beanbean

Član
Učlanjen(a)
30 Nov 2013
Poruka
197
Možeš probati vjerovatno ćeš se uvući u tešku jesen al ovisi možda jesen bude toplija pa se uspije formirati. Rasad možeš samo baciti a steta je......

ljubek

Član
Učlanjen(a)
18 Okt 2009
Poruka
1.755
]

Ne preterujemo sa zalivanjem inace bice za kiseljenje do 10 oktobra.Stetocine ove godine ne buse ko prosle godine.Nadam se da ce biti jos jedan tretman za zgadiju i berba.

Poslednja izmena:

Ajirram

Novajlija
Učlanjen(a)
10 Dec 2019
Poruka
27
Je l' seje neko rani kupus? Ali ne plastenički već onaj napolju? Setva bi trebala biti kraj januara početak februara... koje sorte sejete i kakva su vam iskustva? Ja sam prošle godine posejala čisto da probam, isao je po 40din dve tri ture i posle po 20din u BGu taman stigao sa poljnom salatom, pa nešto razmišljam ove godine da povećam tu ranu proizvodnju...

Hurki

Novajlija
Učlanjen(a)
25 Feb 2016
Poruka
25
Je l' seje neko rani kupus? Ali ne plastenički već onaj napolju? Setva bi trebala biti kraj januara početak februara... koje sorte sejete i kakva su vam iskustva? Ja sam prošle godine posejala čisto da probam, isao je po 40din dve tri ture i posle po 20din u BGu taman stigao sa poljnom salatom, pa nešto razmišljam ove godine da povećam tu ranu proizvodnju...
Jel to mislite direktno sjeme u zemlju sijati?

Poslano sa mog Redmi Note 6 Pro koristeći Tapatalk

Ajirram

Novajlija
Učlanjen(a)
10 Dec 2019
Poruka
27
Jel to mislite direktno sjeme u zemlju sijati?

Ne direktno. Prvo u kontejnerima odgajiti, pa onda rasadjivati... posejala sam 1. februara tek klija posluzilo je par lepih dana a nisam htela da ga stavljam na grejace da mi ne predje rasada, krajem februara opet javljaju jake mrazeve, pa neka nice polako.

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
13.144
Slučajno otvori ovu temu , pa se sjeti , sijali smo nekad davno , odma poslije rata rani kupus , pa pokrivali agrilm kad se rasadi , čini mi se ako nisam nešto pobrkao da je bio neki hibrid Delphi . Vuče me neka nostalgija prema povrću .

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
13.144
Nego šta mislite , dali organska proizvodnja kupusa mogla da se odradi lako uz korištenje crne folije po zemlji , navodnjavanje kpk ili puštanjem vode u jarke izmedju redova , pokriveno agrilom i nadjubreno kokošijim djubrivom ? Recimo da se krene sa rasadom koji je već "organski " ? Dali bi bilo isplativosti i dali bi mogao solidan kolko tolko rod da se dobije bez azotnog djubriva a sa obilno korištenim kokošijim koji nije koštao , plus voda na struju ? Dali bi ispod agrila a na crnoj foliji moglo da se prodje bez prskanja ?

Vrh