Kupina:sortiment,podizanje i nega zasada,radovi u kupinjaku

Kolega, za koju god da se odlučiš nećeš pogrešiti, jer ja imam Loch Nes a šurak Triple Crown i obe su vrhunske sorte.
Prvoj je plod jako sladak, krupan, okruglog oblika, jači, održiviji, a najviše podseća na ukus divlje kupine. Drugoj je plod takođe sladak, krupan, duguljastog oblika, a sorta je prilično rodnija.
U takvoj situaciji (za kuću), zasadio bih definitivno i jednu i drugu sortu. Posle prvog branja zaboravićeš na Čačanku.
Hvala djadjo, mislim da cu tako i uraditi, po red od obe...:osmeh:
 
Покрали ми стубове 100 ком , исекли жицени изломили ластаре. Овакав терор цигана као србима на косову од шиптара.
 
Danas sam kupio sadnice Loch Nesa , tako nekako.
Hocu da ih zasadim zajedno sa sadnicama koje su od sorte koja je stara
i koju je moj otac pre vise od 30 hodina sadio.
Mislio sam da uzmem i cacansku beztrnu ali sam odustao jer
je ova stara sorta mnogo lepseg ukusa i arome.
 
Pozdrav kolege.. planiram da posadim 20ak ari kupine, imao sam cacanku koju sam povadio jer ne mogu da slusam vise hladnjacare kako zajebavaju na otkupu, kako je losa sorta,kako menja boju, itd(kada im ne treba, kad treba svaka je dobra, ali to ne bitno)... pa me zanima vas predlog za sortu, imam nesto tripl crown, pa da li da nju prosirim, ili loh nes ili mozda cester? hvala unapred
 
Ja imam triple crown, licno sam zadovoljan s'njom...ali...od ove sezone neke hladnjace je nisu razdvajali od cacanke ... Traze loch ness, cester ... Traze nesto cega nema i onda se to moze platiti skuplje... Dok npr Podgorka jedna od jacih hladnjaca ovog kraja odvajala je samo torn free, sve ostalo zajedno sa cacankom pod istu cenu... Tako da covek vise ne moze biti pametan... Caxanku imam i necu je kopati dok god budem uzgajao kupinu, jer svaka druga sorta je smesna sa prinosom u odnosu na nju... A kad ide prodaja ide i cacanka po npr pre neku godinu dostizala je 180din/kg
 
Evo preseka stanja u mom kupinjaku... malo sam nezadovoljan slabom zimom jer ce sve ranije krenuti, a na proleće će ga onda sigurno docekati zaostali sneg i mraz, ali... Navikli smo (S obrzirom da su u istoj njivi i maline i kupine, isti video sam morao i na drugu temu postaviti, jer me interesuju saveti).
[video=youtube_share;k5PuV86NqwE]https://youtu.be/k5PuV86NqwE[/video]
 
Evo preseka stanja u mom kupinjaku... malo sam nezadovoljan slabom zimom jer ce sve ranije krenuti, a na proleće će ga onda sigurno docekati zaostali sneg i mraz, ali... Navikli smo (S obrzirom da su u istoj njivi i maline i kupine, isti video sam morao i na drugu temu postaviti, jer me interesuju saveti).
[video=youtube_share;k5PuV86NqwE]https://youtu.be/k5PuV86NqwE[/video]

Komsija, Kako si vrsio obradu zemlje? Ne vidim dobro na snimku, sta se desava sa loknesom, krecu li pupoljci, posto je ona ranija sorta? Pozdrav
 
Komsija, Kako si vrsio obradu zemlje? Ne vidim dobro na snimku, sta se desava sa loknesom, krecu li pupoljci, posto je ona ranija sorta? Pozdrav
Obradu zemlje sam vršio "Tomom Vinkovićem" i (nažalost) ručno (ašovom) tamo gde nije mogao prići. Lohnes (a i malina) zauzima položaj za pupljenje.... Ja se nadam da će zima biti "zima" i da se to neće desiti još. Ako nastavi da bude ovako toplo, onda znajte svi da u će aprilu sigurno biti jedan sneg (ne onaj ledeni dugotrajni, već one "proletnje veljače" krupne, mokre i teške pahulje. To je prosto (i nažalost) nepisano pravilo. O prolećnom mrazu ne bih, ali mislim da ga moramo sačekati spremni.
 
Kolege, jel koristio neko ITALPOLLINA đubriva u kupinama ili malinama? Kako su se pokazala i koja je cena ili je to šarena laža da je organsko đubrivo (kokošiji stajnjak)?
 
Ja sam koristio biogreen 4 : 3 : 3 kokosiji stajnjak, nista posebno nisam primetio, jeste to sve organsko, ovo je 50-ak dindzi, a italpolina je dosta skuplja cini mi se...
Ma nisam bacao stajnjak od kad sam podigao kupine. Mislio sam da malo osvezim zemlju ako to vredi nesto. Nema da se kupi kvalitetan zgoreli stajnjak. Sve ti je to vise od polovine slama i trska.
 
Ma nisam bacao stajnjak od kad sam podigao kupine. Mislio sam da malo osvezim zemlju ako to vredi nesto. Nema da se kupi kvalitetan zgoreli stajnjak. Sve ti je to vise od polovine slama i trska.

Ja se trudim da svake trece godine bacim stajnjak, imam svoj i planiram prosiriti stocni fond samo zbog stajnjaka

- - - - - - - - - -

A to peletirano kokosije sam koristio u malini nesto malo, i mislim da sam njime privukao miseve, izgleda da u ima ostataka hrane u djubrivu, tako da dobar zgoreo domaci stajnjak nema zamenu
 
Nazad
Vrh