Kupina 2015.Cena,radovi...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U poslednjih 40tak dana potrosio sam oko 160 000 litara vode vecinu kroz KPK sistem a mrezom je dosta pokriveno.Skoro da se nista ne vidi,kupina prvo nahrani lastar za sledecu godinu koji je svetlo zelen pa sta ostane ide u plod.Da bi bilo ucinka u zalivanju mora da ide preko 50.litara vode za svaki cokot ili kucicu,ovo sto ja radim i vecina drugih po 10 tak litara npr po cokotu je samo da biljka prezivi...I treba zaliv svakih par dana a ne na 20 dana kao kod mene npr...Ima tu dosta cinilaca po mom skromnom misljenu...A i sa cenom se nisu bas pretrgli...
40dana po 5 cisterni od 4t,svaki dan 2 vagona vode u maline,kupine.... aj nek bude 30 dana a ne 40,reka presusila, u sustini kes za naftu,nafta za vodu,voda za kupine pa sta bude. 25% obrano
 
Gde si bre Slavisa stari vuce?:ppozdrav:

Tebi sam verovao najvise u vezi cene,ali si i ti omanuo ove godine.
Da ne bude da smo alavi pa da kazemo da je cena losa.
Ali...ako je nekada mogla da bude bolja cena to je ove godine.
Izmrzavanje,razne bolesti od proslogodisnjih kisa,susa pa sta je vise trebalo da se desi pa da dodje do nivoa cene od 2012.?
Mislim da nam sa ovim salju jasnu poruku,u normalnoj godini kupina maksimalno o,6 eura, u ekstremnoj kao sto je ova maksimalno o,9eura.
Voleo bih da nisam u pravu.
Kod mene je Cacanka otprilike na polovini,a tornfri na trecini berbe.
Cena C 100 PLUS 10 PREVOZ, TF 130 PLUS DESET PREVOZ
 
A koju sam cenu reko?onu koju sam osigurao?180 malina, 120 kupina. E iskreno za kupinu sam mislio 140

- - - - - - - - - -

Malinu sam dao preko 2e,sta se radi po rasini?
 
Tacno tu 140 si predvidjao al dobro toliko je tornfri sa prevozom.
Po Rasini berba uveliko u toku,Cacanka mi prerodila imacu problem sa zrenjem ako se ostvare prognoze.
Jos ako krene kisa sledece nedelje kako najavljuju mozda jos spuste cenu.
To nikako ne bi valjalo,jer ima jos dosta da se bere.

Dobro je vadi malo i prevoz sto placaju pa izvuces pola dnevnice za beraca.
Panic jedno vreme placao i 15 dinara prevoz,pa posle spustio na deset.

Jel imas neku informaciju u vezi cene sljive,sad ce i ona da mi stigne na berbu,za jedno nedelju dana
 
Moze li mi neko reci da moze uspesno da uspe kupina na severo-zapadnoj starni? Malo je parcela izdignuta pa ima sunca od ujutu do uvece.
Molim Vas da mi kaze neko ko ima slican zasad, sto se tice strane sveta.
Hvala
 
Jel bere jos neko,ili samo ja?:haha:
Uzele se parice,pa se smirile strasti...
Ovde veceras smanjili tf na 120 plus dest,Cacanka i dalje 100 plus deset.
Kakvi su prinosi?
Imate li problema sa zrenjem?
 
Jel bere jos neko,ili samo ja?:haha:
Uzele se parice,pa se smirile strasti...
Ovde veceras smanjili tf na 120 plus dest,Cacanka i dalje 100 plus deset.
Kakvi su prinosi?
Imate li problema sa zrenjem?
Kod nas se poprilicno posusili lastari i rod smanjen za 20%. Jbg, nije dobila bakar na jesen a proletos kap po kap i jos doslo nekoliko dana sa vrucim vetrom... Dzaba i 4 puta po 60l vode po cokotu. Ostalo je nesto malo, za 2-3 branja ali i to je kisa sj..ala:sjasi:.
Rod umanjen i umesto planiranih 1000-1200kg imali smo oko 900kg nase. U stricevoj (mi je beremo) slicna situacija, samo sto je malo manja povrsina i samim tim manji rod. Izasli smo ukupno na oko 1500-1600kg.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh