Kupina 2015.Cena,radovi...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko sam ja cuo bice od 100-120.din kupina ali POD USLOVOM da hladnjace dobro prodju sa malinom...
 
Koji insikticid koristis?

- - - - - - - - - -

Mislim kad prskas kupine u opste ne od tih larvi

Od pocetka sezone prskanja,ne racunajuci zimsko sa uljem prskao sam 5 puta do sad a od insekticida redom je bilo:cipkord,fobos,konzul,kozak i sad skoro bas protiv ovih napasti fastac(ranijih godina sam koristio decis ali je uvek bilo problema i sigurno u ovom periodu se polomi izmedju 10 i 15% rodnih grana,a ove godine za sada procenat polomljenih i zagrizenih grana je neznatan,manje od 1%. Videcemo jos pratim situaciju na dva reda i vec 7 dana nema novih slucajeva lomljenja
 
Svečano otvaram sezonu branja kupina- juče obrano kilogram i po loh nesa. :osmeh: Dok sam ušla u kuću po kameru klinci pojeli sve. :haha: Loh nes je sitnija od čačanke, ali zato čvršća i dosta slađa, zato je nakupci toliko traže, plaćaju 300 dinara za kilogram, svaki dan im treba 200- 300kg, a mi u selu trenutno jedva skupimo 20kg. Maler! ::lose::
 
Kod mene loh nes crveni plod. Ne znam jos koliko ce im trebati da pocnu zrevati? Ta cena je dobra kad bi ovde bilo tih nakupaca naslo bi se dosta ljudi koji imaju loh nes.
 
Svečano otvaram sezonu branja kupina- juče obrano kilogram i po loh nesa. :osmeh: Dok sam ušla u kuću po kameru klinci pojeli sve. :haha: Loh nes je sitnija od čačanke, ali zato čvršća i dosta slađa, zato je nakupci toliko traže, plaćaju 300 dinara za kilogram, svaki dan im treba 200- 300kg, a mi u selu trenutno jedva skupimo 20kg. Maler! ::lose::
Јецо, сад знаш шта ти је чинити. Од зараде продаје купина на јесен купиш саднице Лох неса. и онда... :osmeh:

61crtwOZK1L._SY300_.jpg
 
Od pocetka sezone prskanja,ne racunajuci zimsko sa uljem prskao sam 5 puta do sad a od insekticida redom je bilo:cipkord,fobos,konzul,kozak i sad skoro bas protiv ovih napasti fastac(ranijih godina sam koristio decis ali je uvek bilo problema i sigurno u ovom periodu se polomi izmedju 10 i 15% rodnih grana,a ove godine za sada procenat polomljenih i zagrizenih grana je neznatan,manje od 1%. Videcemo jos pratim situaciju na dva reda i vec 7 dana nema novih slucajeva lomljenja

PERFEKTION, sve ostalo su za komarce.ove god se i ja zeznu uzeo sam neku nurelu d. Ne vredi,posle par dana opet se pojave neki insekti,larve...

- - - - - - - - - -

Pocela cacanka po malo,nema cene jos

- - - - - - - - - -

Tri krune jos kaskaju za cacankom i to dosta za sad,bas cudno a mlad
 
Svečano otvaram sezonu branja kupina- juče obrano kilogram i po loh nesa. :osmeh: Dok sam ušla u kuću po kameru klinci pojeli sve. :haha: Loh nes je sitnija od čačanke, ali zato čvršća i dosta slađa, zato je nakupci toliko traže, plaćaju 300 dinara za kilogram, svaki dan im treba 200- 300kg, a mi u selu trenutno jedva skupimo 20kg. Maler! ::lose::

Pozdrav. Kakvog je ukusa Loh nes,odnosno konkretno lici li na ukus divlje kupine?
 
Ne znam kakav je ukus divlje kupine. U poređenju sa čačanskom dosta je slađa, nešto sitnija i suvlja, juče sam nabrala dve gajbe i ruke su čiste posle branja. Na fotografijama na tacni je čačanska, i pre i posle vezanja lastara u njoj, u gajbama je loh nes.


1032470.jpg
[/IMG]
1032482.jpg
[/IMG]
1032484.jpg
[/IMG]
1032491.jpg
[/IMG]
 
prica se o ceni od 50 din za cacaku,skoro sve hladnjace su otkupile ili ce otkupiti znatno vece kolicine maline od ocekivanih,tako da ih kupina ne zanima mnogo,informacija je od jednog velikog hladnjacara,koji je u onom udruzenju hladnjacara,koji kroje cenu i maline i kupine.
 
prica se o ceni od 50 din za cacaku,skoro sve hladnjace su otkupile ili ce otkupiti znatno vece kolicine maline od ocekivanih,tako da ih kupina ne zanima mnogo,informacija je od jednog velikog hladnjacara,koji je u onom udruzenju hladnjacara,koji kroje cenu i maline i kupine.
Kako da otkupe vece kolicine kad je mnogim ljudima takoreci prepolovljen rod? To je samo buva kako bi se samo sto vise oborila cena. Ma da sve zavisi i od ponude na svetskom trzistu, ali dzaba kad hladnjacari tako formiraju da uvek zarade duplo.
 
Mnogi proizvođači su proširili zasade, plus što su se još neki delovi zemlje "aktivirali" sa sadnjom maline pa samim tim, eto veće i količine. U mom kraju je unazad nekoliko ali pogotovo par zadnjih godina, "izniklo" dosta malinjaka i to na ozbiljnim površinama. Fabrike i preduzeća zatvoreni odavno, polako propadaju i privatne delatnosti, narod u sve većem broju ostaje bez posla, pa se vraćaju svojim (zbog odlaska u grad za poslom, uglavnom zapuštenim) imanjima i sade malinu, videvši u njoj makar spas, ako ne perspektivu ...
PS.
U zadnje vreme čujem da se aktuelizuje i sadnja kupine ...
 
Poslednja izmena:
prica se o ceni od 50 din za cacaku,skoro sve hladnjace su otkupile ili ce otkupiti znatno vece kolicine maline od ocekivanih,tako da ih kupina ne zanima mnogo,informacija je od jednog velikog hladnjacara,koji je u onom udruzenju hladnjacara,koji kroje cenu i maline i kupine.
Evo ja sam svaki dan u hladnjaci,a nisam cuo da se prica o ceni 50 dinara.To jest ne prica se uopste o ceni,kao i svake godine pre branja,niko nema predstavu koliko ce biti.Maline takodje nema,jer da ima nebi bila 200 nego 100 dinara.Pozdravi sve velike hladnjacare sa kojima se druzis,i prenesi im ovu poruku koju je napisao kolega Markonator.
 
Ovo sa cenom od 50 din je opasna provokacija,a i smesno je zaista. Bez uvrede,kolega "malina malina"je nudio da kod njega usluzno zamrzavamo malinu,pa me zanima vazi li ta ponuda i za kupinu,ili da odma dajemo kupinu kao svezu po 1,2e??? Ali ostavimo nagadjanja,kolega (i zemljak)Markonator je u pravu na kupini ce najmanje zaraditi oni koji je nemaju!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh