Kupina 2015.Cena,radovi...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako ti cvetala za dan?sad ce da uzre brze jer kako vidim nece kisa skorije

- - - - - - - - - -

Jer znate koje su cene davali za osiguranja? Od 60 do 120 din a malina do 200. Sad ce da se vidi na malini koliko su omasili
 
Slavisa ne razumes ti najbolje ovog proizvodjaca
Covek ima rekordne prinose,iako mu kupinjak na slici izgleda sasvim prosecno
Kupina mu celokupna cveta za jedan dan:haha:
Itd...itd...
Sto se tice cene,bude li susno leto kako najavljuju,mislim da moze dobaciti i do istorijskih 200 dinara,samo je pitanje hoce li imati sta,tacnije koliko da se nabere,usled silnih bolesti i potencijalne suse.
Mada ako se preplati malina mogu i da nas pocaste sa cenom od 80 ili 90 dinara,ali mislim ovaj put samo kao pocetna
 
radite vi sta hocete,pisite sta hocete,mislite sta hocete,ja nikog nisam niti podcenjivao niti vredjao niti mu se smejao. dabogda vi imali 5 puta veci prinos od mene a ja cu da citam postove i odgovaram na privatne poruke ljudima koji me nesto pitaju. :ppozdrav:
 
Cacanka pocela da zamece plodove kod mene...Opet cujem za cenu oko 100-120 din nezvanicno...
Valjalo bi samo da to bude pocetna cena. Ako bude tolika tokom cele berbe onda je to losija cena nego prosle godine, ako se uzme u obzir koliko je rodila prosle godine a koliko ove. Sto kaze kolega Markonator ako bude suse ja ocekujem neku rekordnu cenu.
 
Gde samo pet puta?ti nam lose mislis.ja ove god imam na rodu 1800 odzaka a sledece 3 000 u punom rodu. Al stvarno ne cvetaju za dan pa i da imas 1odzak

pasulj se seje u odzake slavisa dragi proizvodjacu kupine,ne mislim ja nikom lose. a ti kao neupucen pa sve bukvalno shvatas jel? to je znacilo da je odjednom cvetala a ne postepeno pa da traje 15 dana. nema potrebe da se nadmudrujemo,svako neka radi kako misli da najbolje zna.
sto se tice cene,od 1988 od kada moji i ja gajimo kupinu,2 puta se desilo da kupina bude skuplja od maline. nego je vec napisao da je moguce da se ispucaju sa cenom maline pa za kupinu slabo sta ostane ali ja se ipak nadam ceni jer hladnjace malinom nece napuniti to je sigurno pa ce trebati kupine ali i nje ima malo tako da ....... nije zabranjeno nadati se. na 200 dinara se uklapam::novac::
 
Poslednja izmena:
E pa ja sadim i kupujem na odzake kupinu a malinu racunam na duzni metar jer je to najtacnija mera a ja sam upucen jer se pre malina sadila na 1m red od reda a sad cak do 3. Pasulj ne sejem a ni kupinu ne sejem vec sadim. Bice cena blizu maline jer vidi koja je cena pocela

- - - - - - - - - -

Ako radis od 88god onda ne znam kako nisi smanjio ulog u kupine pa tako da se uklopis i na cenu od oko 1e sto je realna cena ali za svaku god
 
ma trebalo bi da bude pristojna cena kupine salim se ja. to za uklapanje je kod nas u Arilju interna sala,koliko smo zaduzeni samo zestoka cena nas vadi.
STA BI URADIO KADA BI DOBIO NA LOTOU?
HMM PA BIO BI NA NULI
 
Poslednja izmena:
Ovo su iza kuće, u velikoj njivi su bolje. Loh nes ćemo brati za desetak dana, ima dosta zainteresovanih švercera za nju. Videćemo kakva će biti situacija uskoro.


1032363.jpg
[/IMG]
1032364.jpg
[/IMG]
 
Jelena M
Kupina Vam je odlicna,za svaku pohvalu...Kod mene je solidna za prvu godinu, ja zadovoljan...ali uopsteno u Valjevskom kraju ja sam obisao bar 15tak kupinjaka,samo dva po 5-10 ari su ovakva,ostalo doooosta loseee...
 
Читам ово забавно штиво о роду и жељеној цени малине,купине па ми на ум паде мудра народна мисао: Мало је мачку говеђа глава.
А нисам хтео о томе.


Без обзира каква је тренутна пољопривредна година те биљке које гајите Вам требају и следеће године и у складу стим се треба и понашати.Не смете кажњавати ни биљке ни тло зато што је небо дргачије, што је суша,па превише пада киша,па што нисте неке радње урадили а морали сте,па........Одговоран пољопривредни одгајивач било да је ратар,сточар, воћар, повртар, мора да има три купињака, малињака,винограда, воћњака, повртњака,расадника...Један на стању,један у новцу у и један у плоду.Знам да је то тешко постићи и да је то за многе мислена именица али је и једини пут да се приходује без посртања.


Такође,некима од Вас недостаје понекад реченица из знања како нешто да решите на добар начин па лутате и често резултат буде лош.На жалост то што не знате ни Ви ни Они које питате се не учи код нас (бар не довољно)па су одговори такви какви су а резултати испадну наопаки.

Климатске промене су присутне и о томе м о р а т е водити рачуна јер се многе биљне врсте неће моћи гајити како сте до сада навикли.
 
Zna li neko kakva ce biti cena kupine ove godine? Jelena,mozda ti znaš neku informaciju?

Послато са GT-S7560 уз помоћ Тапатока
 
Aha, ja imam loh nes 900 sadnica i medju njima mi je vlasnik rasadnika uvalio namerno ili ne 15-20 sadnica neke druge koja ima takav roze cvet i kasni za loh nesom 15ak dana mozda.
 
Kod nas se desilo da su ljudima uvalili sve sadnice čačanske, a tražili su i platili loh nes. A jesu se hvalili kako su jeftino prošli, Xsale hteo da ih "odere" za loh nes, a oni našli na drugom mestu mnogo povoljnije. :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh