Kupina 2015.Cena,radovi...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šta se dešava sa kupinarima, jeste li još na godišnjem odmoru? Da li je kupina promrzla samo u mom kraju , niko o tome ne pise a cuo sam da je ima mrzle i u drugim krajevima?
 
I kod nas su sarenolike,mada je cacanka nesto bolja. Ima posledica velike kolicine vode a ponegde i grada od prosle godine,a ima i izmrzavanja,mada ja bih rekao da su vise problema napravili kasni jutarnji mrazevi i slana kojih je bilo pre 15-20 dana. Moje i nisu toliko lose,mada bice nesto manji rod nego proslogodisnji.
 

jesu li ovo posledice mraza ???
Imaju ove stabljike usi ali ne vjerujem da ce izlistati.pozz
 
Poslednja izmena od urednika:
Goran 75
Vecim delom je do ljubicaste pegavosti,tj didimele.Mozda i mraz ima manji udeo
Jel si je tretirao fungicidom?
 
Ljubicasta pegavost je glavni razlog verovatno,a mraz ih je dokrajcio,a rekao bih po ovoj drugoj slici da je zakacio mraz i kad su vec bile krenule?
 
Jesenas sam posadio, 10-ak ari kupina, planiram bagremove stubove, na kom razmaku se postavljaju stubovi?Redovi su mi po 20 metara
 
Zutih listova ima i u mom kupinjaku,to je od slane koja je bila pre jedno desetak dana kod nas pored Timoka!
 
A kod nas se u svim kupinjacima u selu pojavila žuta rđa, imali smo vanredno prskanje i kod mnogih nije uspelo, kao i kod nas iza kuće, moramo ponoviti sutra.
Juče smo počupali lastare, većina metar dugački.
Malina je ovde prilično loša, sem mlade maline, kupina je uglavnom u redu. Kod nas iza kuće je ok, nije kao prošle godine, ali je solidna, a u velikoj njivi je nikad bolja.
Petnaest godina kupinarstva (dobro, za Xsala, meni tek osma godina), i svaki put različiti problemi, situacije, izazovi... Napisa neko skoro da je zanimljivo raditi kupinu, jeste- zabavi nigde kraja... ::namigivanje::
 
Tilt preventivno po programu zaštite, teatar plus kad se pojavila, danas opet tiltom tamo gde teatar nije delovao.

- - - - - - - - - -

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Pozdrav svima. Iz Galenike su me savetovali da protiv zute rdje i ljubicaste pegavosti prskam prvo PROMESOM a da za sedam dana ponovim kombinacijom AKORD + PEHAR, u pitanju je CACANKA .
 
Promesa,quadris,teatar plus,queen je jedno te isto (azoksistrobin). Sastav preparata je isti, samo je naziv i proizvođač drugi i naravno cena.
 
zuta rdja se pojavila i kod nas,prskao sam presingom ZUPA i adama ne znam ciji je to tacno preparat ali koliko vidim nema pomoci,danas je bilo plavi kamen i krec

- - - - - - - - - -

Tilt preventivno po programu zaštite, teatar plus kad se pojavila, danas opet tiltom tamo gde teatar nije delovao.

- - - - - - - - - -

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
po ovome ima prskanje u pocetku listanja pa tek pred jasno izdvajanje cvetanja sto mislim da nema veze sa praksom ni u dobrim godinama
 
Promesa,quadris,teatar plus,queen je jedno te isto (azoksistrobin). Sastav preparata je isti, samo je naziv i proizvođač drugi i naravno cena.

Pa nije bas isto,Teatar plus sadrzi i Difenokonazol,fungicid iz grupe Triazola koji su u stvari lek za zutu rdju.Propikonazol iz Tilta ,ili Presinga je najdelotvorniji,ali sme samo dva puta da se koristi u jednoj godini.Plavi kamen,krec itd su kontaktni i pomazu samo pre ostvarene zaraze.
Ne znam sta je cudno,od pocetka listanja do faze jasno izdvajanje cvetova ima oko mesec dana,U normalnoj godini i ne treba cesce prskanje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh