kupina 2014., cena, radovi...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ko je to izbacio, jel dao Lacko neku cenu, ima li razlike izmedju cacanke i tonfria?
 
Nisam proveravao ali ovde tvrde da je DJoka iz Mojkovica izasao sa 50 din. Nesto se mnogo cuti o ceni mada nema jos nekog branja , skidaju se one prve kupine koje su nestrpljive hoce da se pojedu posto poto.
 
nadam se da je pogresno okacena cena,mozda 52 za pocetak,ali ta cena ne pije vodu,sto je barem ne batale kao visnju da nema gde da se da,mislim da nije lacko dao to je verovatno vlada,mislim da nije lud da istice nisku cenu da se bruka ali se nadam da je mozda morao da istakne neku cenu pa mlatnuo tu,ma kad je god bzv nek nam odu i kupine ako nam prezive vukovi
 
prošle godine je bila 170-180 din a krenula je sa 150
Lose ti to pratis komsija.:osmeh:Krenula je sa 60 a izasla na 150,pa su je pred kraj vratili na 80.Tako je bilo u Rasinskom kraju a i u vecem delu Srbije.Iskreno nadao sam se slicnom scenariju i ove godine ali nam kisa moze biti najveci problem.Od ponedeljka uvece se ponovo najavljuje dolazak ciklona i obilnije padavine.Ali dugacak je Avgust....a kupina kasni....
 
prošle godine je bila 170-180 din a krenula je sa 150

Možda negde, u Srbiji nije. To što je i izašla na 150 dinara, veoma mala količina je otkupljena, jer je suša preporovila rod,pa je mnogima što nemaju sisteme za zalivanje izgorela. Neki prošlogodišnji prosek za celokupnu berbu je od 95-105 dinara, ne računajući branje zelenih u oktobru.
 
ja mislim da je mozda vino zupa platila toliko ali placala kroz robu:osmeh: izlazila je na 150 i nesto malo preko i to je cenu u nasem delu podigao jedan hladnjacar pa su ostali ispratili,i malina u rasinskom delu je bila 194,5 ko je smeo da rizikuje za pare,dali su isplatili cuce se.
 
ja mislim da je mozda vino zupa platila toliko ali placala kroz robu:osmeh: izlazila je na 150 i nesto malo preko i to je cenu u nasem delu podigao jedan hladnjacar pa su ostali ispratili,i malina u rasinskom delu je bila 194,5 ko je smeo da rizikuje za pare,dali su isplatili cuce se.

Da,bas si lepo napisao.Zbog toga je ovaj jedan postavio 25 dinara...Sigurno ocekuje da ga svi ostali kako ti rece "isprate"...Ali,ja mislim da nece da moze tako!!!
 
Da,bas si lepo napisao.Zbog toga je ovaj jedan postavio 25 dinara...Sigurno ocekuje da ga svi ostali kako ti rece "isprate"...Ali,ja mislim da nece da moze tako!!!
prosle god je ples dirigovao cenu,hladnjaca ROSA ne znam ko je u botricima stavio 25din,zasto bi se brukao ako nije ta cena,nadam se da je stavio zbog inspekcije cisto da ima neku cenu zbog ulaza.dal ce moci ili ne videcemo i vino zupi su rekli ne moze ali vidis moze sto je nisu pratili?do ove god pricali da zupa odredjuje cenu a ove pusti zupu mlati cenu a do sad su platili ako ne zavrnu na kraju
 
Kod mene je proslogodisnji prosek bio 1o3 din. Mislim da ce ove godine vreme diktirati cenu a ne kolicine jer smatram da kupine ima samo 15 do 20 % vise nego prosle berbe. Jos uvek se ne izlazi sa zvanicnom cenom . Proturaju informacije od 35 do 60.
 
ko je iz pozege neka proveri čuo sam da je crops istakao cenu 100 din a da placa u berbi 30% od te cene
inace meni su stanici isplatili ceo proslogodisnji rod po ceni 125din/kg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh