kupina 2014., cena, radovi...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hladnjaca u Vrdilima kod Kraljeva 35 din :sta:
 
Na prvoj fotografiji se vidi kakva bi bila sva kupina da je nismo prekrili mrežom pre tog jednog jedinog paklenog dana.


1009823.jpg
[/IMG]

1009826.jpg
[/IMG]

1009827.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

1009829.jpg
[/IMG]

1009830.jpg
[/IMG]
 
Ovde standardna prica za pocetak berbe,cena se ne zna,tj. predaje se na otvoreno.Ako se obistini prognoza da nas i narednih 7 dana ocekuju vremenske nestabilnosti, to ce se lose odraziti na cenu.Mozda nas avgust izvadi.
 
da i kod mene ovako je pocela da beli zbog jakog sunca ali ja nemam mrezu,pa cu videti dalje sta ce se desavati,u Krupnju je juce bila cena za kes 50dina a ja sam imamo prvo branje
 
Dakle kad tako pobeli to je od Sunca, nije neka bolest napala? Bar da znam od čega je. Do sad sam tom mrežom pokrivao samo paradajz, ali ću za sledeću sezonu morati da spremim i za kupinu.

A za cenu, bezobrazluk! Bacili su nas u ralje kapitalizma bez da nas iko štiti ili da nas nauči kako sami da se štitimo. Da bi se mi organizovali u neku iole respektabilnu organizaciju čija će se reč slušati i u vezi cene, i u vezi subvencija i slično, proći će još desetak godina. A do tada, preprodavci trljaju ruke...
 
Pakao Juga;892049 A za cenu je napisao(la):
kako sami da se štitimo.[/B] Da bi se mi organizovali u neku iole respektabilnu organizaciju čija će se reč slušati i u vezi cene, i u vezi subvencija i slično, proći će još desetak godina. A do tada, preprodavci trljaju ruke...

Prosto jednostavno DA se sami stitimo je da ne berete ALI SVI ......SVE dok ne izadju sa ADEKVATNOM cenom ali REALNOOOOM...?

Zamislite da je grad obrao .....i ako nije ....i nedao BOG.

Ne uzdajte se da ce Vase-nase probleme resavati kojekakva UDRUZENJA, organizacije ....ili drzava...?? ...ZABOLE IH.

Budimo spremni i na to da su oni VEOMAAAA bogati i da mogu da se nose sa nama I CELU SEZONUUU da ne otkupe ni grama....Al sta posle ...SAMI izvedimo ZAKLUCAK... ??? Neki od njih vec odavno imaju ugovoren PLASMAN..??? koji bi morali da ispostujuuuu...?
 
E urnisa mi ova prokleta kisa cacansku sve,tri puta sam tretirao sa botricidima i nista,a ponela kao nikad
 
Izvinite ljudi malo sam zapostavio forum imao sam pametnija posla dobih i ja titulu DEDA dobio sam unuce. Jelena izvini ali ona cena od 8o kod ZZ Pecka nije izvesna ako su i izjavili cenu oni nemaju pare u dugovima su do plafona. Ostali placaju od 50 do 60 u Mojkovicu hladnjaca kod DJordja. Pole slazem se u potpunosti trebalo bi razmisliti o bojkotu branja jer dobar deo vecih hladnjaca ima ugovorene plasmane unapred.
 
Čestitam, baš lepo, ništa lepše od beba, ja imam tri!
Šalila sam se, ne planiramo da švercujemo, mislim da će kupina malo po malo ići na gore, ali svakako ne nešto puno, možda 20- 30 dinara.
 
Cestitam i ja kolegi Boyla:ppozdrav:I da ponovim moju tezu jos jednom...mozda se i ostvari:osmeh: bude li u narednom periodu bilo stabilno vreme i bez kise,izaci ce cena najmanje na 100 dinara.
 
Šta ćeš lepše nego kad postaneš deda. Čestitamo. Inače, ništa novo nema u mom kraju, primaju je "na otvoreno". Slažem se sa Markonatorom da će u zavisnosti od vremena zavisiti i cena ali se isto tako slažem i sa Jelenom da neće ići više od 20-40 dinara od početne.
 
kod mene nista zvanicno oko cene na otvoreno pa kad odnesem 2 tone oni ce kazu e to ce ti platimo 30 din. Ne pustam berace dok ne cujem cenu! Neka pada na zemlju jer mi je vise muka, ista prica svake godine bem te drzavo

- - - - - - - - - -

kod mene nista zvanicno oko cene na otvoreno pa kad odnesem 2 tone oni ce kazu e to ce ti platimo 30 din. Ne pustam berace dok ne cujem cenu! Neka pada na zemlju jer mi je vise muka, ista prica svake godine bem te drzavo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh