kupina 2014., cena, radovi...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U odnosu na prošlu godinu kod mene će berba (tornfri) početi 10-ak dana kasnije. Prošle godine sam počeo sa berbom 15. jula. U ovo vreme prošle godine već je uveliko bila suša.
 
U odnosu na prošlu godinu kod mene će berba (tornfri) početi 10-ak dana kasnije. Prošle godine sam počeo sa berbom 15. jula. U ovo vreme prošle godine već je uveliko bila suša.
I kod mene ista prica.Kasni berba najmanje 10 dana u odnosu na proslu godinu.Najbitniji faktor za cenu nam je da ne bude,ili bude sto manje kise u toku berbe.Mada trenutne prognoze predvidjaju ceste nestabilnosti i pljuskove u narednim danima.Ako neko ima info u vezi cene bilo bi lepo da napise.U svakom slucaju ziveli:ppozdrav: i srecna berba svima koji je pocinju.
 
Da li imate probleme sa susenjem kupine? Kod mene se rasprostranila bolest koja je jako progresivna i brzo se siri. Kupina zuti, vene kao da nema koren.
 
Primetio sam to susenje kupine i u mom kraju, vidim ima ponegde vrsta ili dve zute kupine ono ce da se osusi totalno kao i kod maline obolenje korena.
 
Zute tackice ce biti da je zuta rdja a ovo je nesto ozbiljnije, zuti i sane i rodni struk i lastar.
 
Koliko sam razumeo to ti je tek u zacetku i za sada nesmeta a kasnije zavisi od velicine prosirenja , od sposobnosti kupine da se bori, od vremenski uslova i td...
 
U martu i aprilu kakvo je vreme bilo, pisali smo da će berba biti u junu. Kako je sad počeće u avgustu. Ja sad idem iz kupinjaka u džemperu i kapi na glavi.:kisa:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh