kupina 2014., cena, radovi...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Skočiće cena. Zašto.Plaćaju 50 a isto tako mogu 40, 20, 8, 1din Dogovore se.Nas niko ne predstavlja. Predlagao sam osnivanje udruženja da bi imali pregovarača za trgovinu i određivanje cene.Još uvek se niko ne izjašnjava.A meni se sve to smučilo.Sve vreme u kupinama orezuj,vezuj,kopaj, prskaj, zalevaj beri kvalitetnu kupinu po kiši i suncu bez tih buđavih do 30%.Za berače svaki dan slavlje,hrana piće sladoled lubenice kolači dnevnica sve samo da bi radili. I nakraju isplata. Proizvodna cena za malinu je izračunata na nekih 70-80 din. Udruženje je dobilo cenu najmanje dvostruko veću.Razmišljam u kupinama su slični radovi,ne mora biti islična i cena ali ova nije mala , ona je ponižavajuća uvredljiva. Berače više ne kontrolišem, mogu da stave i g... svejedno.Zato sam i prekinuo sav taj cirkus i zaboravio da imam zasad kupina.
 
Upravo me zvao jedan odkupljivac,od danas cena 70 dinara.Uopste nije svejedno kolika je cena,kod mene je obrana 1|3 roda.Znaci nije 30 dinara nego 70.
 
Neka krene malo sramota je cela sezona da ode po 50 , mada kod nas je preslo polovinu a u dobrom delu kupinjaka i 70% je obrano jer otisao je list kupini , plamenjaca i zuta rdja ucinise svoje.
 
Skočiće cena. Zašto.Plaćaju 50 a isto tako mogu 40, 20, 8, 1din Dogovore se.Nas niko ne predstavlja. Predlagao sam osnivanje udruženja da bi imali pregovarača za trgovinu i određivanje cene.Još uvek se niko ne izjašnjava.A meni se sve to smučilo.Sve vreme u kupinama orezuj,vezuj,kopaj, prskaj, zalevaj beri kvalitetnu kupinu po kiši i suncu bez tih buđavih do 30%.Za berače svaki dan slavlje,hrana piće sladoled lubenice kolači dnevnica sve samo da bi radili. I nakraju isplata. Proizvodna cena za malinu je izračunata na nekih 70-80 din. Udruženje je dobilo cenu najmanje dvostruko veću.Razmišljam u kupinama su slični radovi,ne mora biti islična i cena ali ova nije mala , ona je ponižavajuća uvredljiva. Berače više ne kontrolišem, mogu da stave i g... svejedno.Zato sam i prekinuo sav taj cirkus i zaboravio da imam zasad kupina.

Da je cena mala,mala je i trebala bi biti duplo veca,da je rad i kolicina roda malina i kupina isti nije,kod malina je najmanje dva puta veci rad,a mani prinos.Cena kupine treba da bude maksimalno pola cene maline,a to je trenutno 85 dinara za kupinu jer je malina zasada na 170 din.Hladnjacari kazu da je proizvodna cena ta o kojoj pricas,a udruzenje kaze 1,08 eura,sto je tacno.Cena sa svim kalkulacijama podizanja i odrzavanja malinjaka se nalazi u knjizi Aleksandra Leposavica(Institut za vocarstvo u Cacku).Udruzenje nije dobilo nikakvu cenu jer su trazili 250 din.Cena od 170 dinara je cena koju su odredili hladnjacari.Kako su uzeli malinu tako ce uzeti i kupinu i svake godine izmisljati nove fore da nas pokradu.
 
Ima vec neko vreme neki tip koji radi za Tamisku obilazi kupinjake i obecava 70 dinara,a ne moze da kupi nista.Kod nas cena stoji na 55 i nema druge cene za Tornfri.Jedino jedan svercer dolazi u selo i nosi Tornfri po 105 dinara,ali 30-40 kg dnevno.
 
Dakle kako vidim vec mozemo i da zakljucimo ovu temu za ovu godinu. Ocigledno je doslo do velike progresije u sadnji kupina Cacanske rodne i velikom bratu se moze ovako 50 dindzi pa ko voli nek izvoli njemu lepo a vi seljeci ko vam je kriv sami ste nas zatrpali robom sumnjivog kvaliteta. Pa na zdravlje.
 
Cena i dalje konstantna- 50din. ::jako_besan:: Jedna mi vec polako posustaje, dosad obrano preko 800kg, a druga tek dolazi sa najjacim branjima, nje neznam tacno koliko je nabrano
 
danas cuh posto lik koji ima veci kupinjak cacanske daje tu robu nakupcu koji mu dolazi kuci.i zaudih se sta se sve radi.
a i admnistrator mi rece na pp a neki misle da izvodim zajembanciju...
zanimljivo je sta sve ima u srbiji da se cuje
 
danas cuh posto lik koji ima veci kupinjak cacanske daje tu robu nakupcu koji mu dolazi kuci.i zaudih se sta se sve radi.
a i admnistrator mi rece na pp a neki misle da izvodim zajembanciju...
zanimljivo je sta sve ima u srbiji da se cuje
pa sta je cudno ako daje npr na 80-90 din,ta cena nije trenutno visoka ako se placa jednom prizvodjacu,mozda je imao puno malina i sad malo da mu daju stimulans.a pod dva mozda je taj bas veliki igrac tj ogroman zasad i vezao ugovor sa nekom hladnjacom prosle,pretprosle god na tu cenu sto si ti cuo jer je bila visoka cena a covek se ogradio i davace duze god na recimo 1e,treca sema je podmetanje jajeta tj kupine u proslogodisnji lager koji je ostao nekoj hladnjaci a nije imala dovoljno da izveze da se bakce sa papirima.ima tu dosta sema koje mozes da cujes ali za pojedinca,mozda je zavrsio neki posao tom otkupljivacu ili hladnjacaru pa mu se oduzuju malo.ne vidim sta je cudno platiti 1 coveku npr 3e kupinu ako ti namesti posao koji vredi puno vise

- - - - - - - - - -

npr ti meni zavrsis neki tender preko prijatelja a tebe ne zanima hoces da se bavis kopanjem a ja sam hladnjacar ali ti kao seljak poznajes nekog u vlasti zavrsis mi to ja ti platim kupinu neku cenu da se prevrnes. ali ako se to radi u celom okrugu ili selu onda je mucka neka al ti rece pojedinac.opet bre mlatis.pa mozda je vozi taj prekupac na pijac ili u neku susaru,pravi sok,rakiju,vino.mozda daje tomi za rakiju a covek ima i hoce da plati:haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh