kupina 2014., cena, radovi...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slazem se Dejane dobro si to primetio kod hladnjacara, ja imam jedan predlog za njih koji bi u ovoj mucnoj situaciji doneo malo osvezenja za proizvodjace koji ulazu i drze do kvaliteta. Naime predlazem im da na svakom otkupnom mestu odaberu najkvalitetnijeg proizvodjaca svako vece neka ga nagrade sa 20 dinara bonusa po kg kupine. Mislim da je fer i stimulativno.
 
Poslednja izmena:
Lepo je to napisala gospodja Rada..Ona je iz Nisa koliko vidim, ali ima email Marco Messina.A Marco Messina je neki reper iz Napolija i mislim da nije nesto poznat- jako cudno??? No,da se vratimo na temu-promene CENE nema a i vrucina nemoze da se spava..
 
xsale necu ovde da se prepucvam na tvoje ironije,a cini mi se da si dobar covek,a I jos neki su me ovde prozivali.dobro znam sta mi krtice a I neki hladnjacari pricaju u poverenju I nije moj da sve sto znam pisem ovde.
ali nebi bilo lose da procitate ovaj clanak
https://sr-rs.facebook.com/poljoprivreda.ba/posts/817539174945868
a I pogledajte profil ove pismene zene ,a ne ovde svasta iznosite
https://www.facebook.com/marco.messina.71697?fref=nf

Nisam ja prozivao tebe,vec kazem da oni sto su pricali koliko moze da se plati kupina nisu ocekivali ovakvo vreme,sad se mnogi hvataju za to.Samo je stepen razocaranosti veci.

Sto se tice kupine,sto bi rekao pokojni drug Tito "radimo kao da ce sto godina biti mir,a budimo spremni kao da ce sutra poceti rat"

Kupina se mora raditi kao da ce svake godine biti dobra cena ,a da budemo spremni na kurton cenu,sto je i najcesci slucaj
 
Laz je da je kupina bilo gde u Rasinskom kraju 30 dinara.Ako nije laz napisi gde je to tacno.Postoji jedinstvena cena od 50 dinara trenutno,jedino je u Vino Zupi 60 ali njima niko ne daje tj. mali broj ljudi jer enormno kasne sa isplatom.Trece postoji i cena od 70 dinara kod Zorana u Grasevcima,ali lepo odneses uzorak pa on vidi cime si je prskao i kvalitet,pa od toga zavisi dalja saradnja sa njim.Sve ostalo je :off_topic: na temi cena kupine 2014. a sto se mene tice mozete slobodno da me banujete,nije ovo Osnovna Skola pa da je obavezna,mada je ocigledno da neki ni nju nisu zavrsili.
zovi raku.slavu ili menex i pitaj posto placaju kupinu koja je budjava 20%. imam ja i meni daju 30 din ali sad je klasiram zamrzlu i cupacu cenu.zovi i pitaj ali ti imas malu kolicinu i progutaju to malo pogotovu ako si malinu davao istom onda mora da te drzi za sledecu god,uzmi pozovi menex i pitaj posto ti plate duboko zamrznutu kupinu cacanku sa 20% budjavih u kutiji,ako iscupas 50 za mrzlu javi ko ti dao i vozim mu.i ja je placam 50 ko mi je davao malinu ali sad mi za kupinu krupniji nude 30 i to tesko,kazu mi toliko placamo ko dovozi budjave i jos ako nije stara musterija ne uzimaju.
 
U mom kraju 50 % kupinjaka je propalo , ostali bez lista , na vise mesta sam video da se suse kompletne vrste.procenjujem da ce ukupan rod biti priblizan proslogodisnjem .
 
Nema potrebe za tenzijom. Još dugo u našoj proizvodnji neće se roba klasirati jer vlasnici hladnjača neće da izgube mušterije. Pre neki dan kad sam vozio da predam kupinu, čovek ispred mene istovaruje robu a ona kao "kačamak". Moja je bila (da ne preteram) kao dukat u odnosu na njegovu i koliko mi je bilo krivo što je ista cena rekao sam gazdi da nije fora da se isto plati, a on mi odgovara:"Jbg Dejo, on mi je doterivao i malinu a treba mi on i za iduću godinu. Tvoju ću na jednu stranu a njegovu na drugu". Ja na to nisam imao ništa da odgovorim. I još nešto što se tiče cene. Svi mi moramo biti svesni da ne može da se živi godinu dana od 10-20 ari kupina ili malina . Ko ima 1-2 hektara kupine ili maline zadovoljan je i sa 0.5e za kupinu i 1.5e za malinu. Da se ne lažemo.
to nije gazda to je l.k zapamti sta sam ti rekao.

- - - - - - - - - -

xsale necu ovde da se prepucvam na tvoje ironije,a cini mi se da si dobar covek,a I jos neki su me ovde prozivali.dobro znam sta mi krtice a I neki hladnjacari pricaju u poverenju I nije moj da sve sto znam pisem ovde.
ali nebi bilo lose da procitate ovaj clanak
https://sr-rs.facebook.com/poljoprivreda.ba/posts/817539174945868
a I pogledajte profil ove pismene zene ,a ne ovde svasta iznosite
https://www.facebook.com/marco.messina.71697?fref=nf
soicu! ne pitaju se hladnjacari za cenu,ni oni ne znaju jer su oni ribe a ajkule se pitaju.jer kad bi se hladnjacari pitali npr ja imam hladnjacu i izvozim kupinu,malinu... na odredjenu cenu npr malinu sam pogodio za nemce da prodam na 3e.ja odredjujem cenu u mojoj hladnjaci a ne neki tajkuni,karteli.zasto ne podigne neko cenu?zasto su cene patika skoro svuda iste?zato sto jedan uvozi i svi od njega uzimaju i imaju naredjenje ispod koje cene ne smeju da daju i kad je neka akcija skoro svuda na isti artikal akcija,znaci 1 odredjuje cenu,nije slobodno trziste.svi znamo da patike koje prodaju na 100e plate 50 ali ne smeju ispod cene nikako da daju ni u zatvaranju radnje

- - - - - - - - - -

Kod mene je bolje zrela kad je bila kiša i oblačno. Sad zadnjih 5-6 dana slabo zre.
zasto da ti zre i onako ih dajes na pogresno mesto:osmeh: i same beze od ...
 
pa xsale vreme I toliko nema uticaja na cenu.mrzime da obrazlazem sve aspekte koji uticu na cenu.da svako ima svoju racunicu I kalkulaciju I tu sebe nalazi..I to je mnogo opsirna tema.najvise mi bode oci sto je u svemu veliki monopol,valjda ce za desetak godina doci nove pametnije generacije koje to nece tolerisati I sve ce nekao biti normano.I ja sebe cesto zapitam sto se uopste vise raspravljam..sticajem okolnosti u ovom sam poslu tj u propaloj drzavi kada ostanes bez posla a neces da se preko politike zaposavljavas.a za preko granice nemas vezu,ne znas jezik...u globalu mi ostaje da cutim I cekam desetak godina kada ce I te pametne generacije doci I moci neki poslovi normalno da se rade I od njih normalno zivi.a dotle cu sigurno pokusati druge poslove jer svake godine svasta slusas a ni ovo nije lak posao...
da slavisa ajkule se pitaju I to mi I oni kazu,i hladnjcari su ljui I sa njima se satima moze nomalno priciati
 
mozes da pricas sa hladnjacarima ali oni rade na procenat i ako uspu nesto da umuljaju van ajkula,da skinu malo pdv... vecina nema blage veze o ceni,ni do koje cene smeju da kupuju jer ne znaju posto se izvozi.lazu njih oni lazu nas.ima neke hladnjace koje odredjenu kolicinu izvoze a to samo ako je ortak sa nekim iz inostranstva,znas li nekog da je izvoznik a da nije ortak?ja ne poznajem takvog,sve malo jace hladnjace koje smeju da izvoze imaju drzavljanina iz druge zemlje koliko sam ja primetio.a ova boranija sa kojom pricas satima i radi za elixir... to sut u **greška m.. im lopovsku.jedno pricaju drugo ti misle

- - - - - - - - - -

a posebno taj kome dejan ts daje kupinu,to ne mogu da ti opisem.steta sto nisam snimao razgovore.to lopina teska.

- - - - - - - - - -

taj ima sistem zavadi pa vladaj,kod mene je uspeo mislim da zavadi ali ja verujem i znam da ima preokreta.mozes da pricas satima sve lepo cim se okrenes,ma ne mogu da opisem sta se desava,napisacu na kraju berbe svako ime hladnjace i vlasnika i ko je kakav po meni,ko je ispostovao a ko prevario.
 
da slavisa to si tako kratko a lepo srocio o hladnjacarima,a I oni imaju svoje cake..koje vecinom otkriju kada drugog hladnjcara ogovaraju..trgovina je to...
 
Koliko sam shvatila, Vi nemate kome da prodate malinu polku, odnosno cena je toliko niska da se ne isplati plaćati berače jer može da se desi da doplatite iz svog džepa što su brali. U tom slučaju bi samo neko ko nije normalan brao.

Takođe, član Wassa00 nije napisao iz kog razloga je prestao sa berbom, da li je nezadovoljan zaradom ili je možda kupina toliko loša i buđava da se više baca dole nego što ide u gajbe, što je slučaj kod nekoliko mačvanskih kupinara. Ili mu se možda ne isplati plaćati berače koji ne mogu da naberu više od 60 kg kupine, sve ih je razjurio i sada nema ko da bere (takođe slučaj u Mačvi).

Kako god, to je njegova, njihova i Vaša odluka, da ne berete. Molim samo da se ne pozivamo mi ostali da prekinemo sa berbom kao da smo ovce i ne znamo sami da izračunamo da li nam se isplati ili ne isplati brati. Drugim rečima- ne stajte nam na muku. :cao:
Vi gospodjo imate vlastite zasade ali vam kao otkupljivacu odgovara bilo koja cena
 
Jel ti stvarno mislis da je nama zbog tih 3-4 dinara po kg svejedno da li je kupina 50 ili 100 dinara na nasih 30+ tona prinosa,ili si se samo lose izrazio?
 
Vi gospodjo imate vlastite zasade ali vam kao otkupljivacu odgovara bilo koja cena
ne odgovara bilo koja cena,bolje 200din jer skidas pdv 8% koje daje drzava:ppozdrav: tu je problem za hladnjace neke.jer tu se ubiraju pare jos koja mucka npr kupis robu skines pdv,napravis otpis robe ili... pa je ponovo ubacis u papire i opet uzmes pdv i tako u krug samo da si dobar sa ovima NOTORNA LAZ sto jedino to pricaju na tv-u

- - - - - - - - - -

to su ti burazeru mucke do iznemoglosti,samo da si malo pricljiv i imas partisku knjizicu,naravno kuca pod hipoteku da ne zajebes ajkulu inace ode kuca,ako radis po njihovom imas kucu i pare.razmisli malo sta sve moze sa tvojom kupinom od 50 din a sta bi moglo da je 200. nego mozda drzava ove god ne dozvoljava mnogo mucke i zato cena 50din pa cisto malo da se zaradi i skine koji dinar od drzave.
 
Vi gospodjo imate vlastite zasade ali vam kao otkupljivacu odgovara bilo koja cena


Vi, gospodine, očigledno ste nešto pogrešno shvatili i našli se uvređeni, a ne znam zašto, samo sam ukazala na to kakvi nas još problemi, pored loše cene, mogu zadesiti... I da kad neko prekine berbu ne mora automatski da znači da mu se, eto, može tako, već je to najčešće zbog nekog od gore navedenih razloga.
 
Mi smo juče imali tonu i po na većoj, a danas 500 kg na manjoj parceli, kupina ne zreli kako bi trebalo, ne samo kod nas, već i kod ostalih kupinara u selu. 13 tona je bilo sa ovim danas, a u redovima izgleda kao da nismo ni brali, toliko je (pre)rodila. Bilo bi baš lepo da malko skoči cena.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh