Kukuruzni adapter za kombajn

Može sa jednim ali da bude dobar.Moj je išao na jednom sa petorednim adapterom ko zna koliko jer se nije videlo od zaštitnog lima a tek kada sam pakovao kombajn u zimovnik pa ga prao i čistio vidim da se jedan dezintegrisao.
 
Da li je neko taj pogonski remen narucio negde po kataloskom broju? Pitam iz razloga jer postoji remenje koje ima dublji klin(ne znam kako drugacije da objasnim) od standardnog remenja. Znam za taj slucaj jer na Maseyu imam dva remena 17mm širine koji pogone separator (širine 1680mm).Kada sam uzeo remenje po kataloškom broju dobio sam remenje sa dosta dubljim klinom samim tim i većom prenosnom površinom nego standardno remenje. Možda i na tom pogonu adaptera ide sličan remen zbog sile koju mora da prenese i istrpi.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Da li je neko taj pogonski remen narucio negde po kataloskom broju? Pitam iz razloga jer postoji remenje koje ima dublji klin(ne znam kako drugacije da objasnim) od standardnog remenja. Znam za taj slucaj jer na Maseyu imam dva remena 17mm širine koji pogone separator (širine 1680mm).Kada sam uzeo remenje po kataloškom broju dobio sam remenje sa dosta dubljim klinom samim tim i većom prenosnom površinom nego standardno remenje. Možda i na tom pogonu adaptera ide sličan remen zbog sile koju mora da prenese i istrpi.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
Ovaj remen sto sam uzeo je dublji od onog sto je bio,trazili smo po kataloškim broju,tako da videćemo.
 
Meni je pogon na lanac na kukuruznom hederu tako sam ga dobio, ali ću ga morati nekako prepraviti na remen jer radim uslugu a nemam svaki dan vremena da skidam remenice pa da stavljam lančanike, spaner itd. Jedan problem je što je stariji dajc i nema na grlu onaj kardanski priključak. Ako je neko našao riješenje neka slika ako mu nije problem. Kombajn je Deutz Fahr M2680.
 
Gde narucujes za maseya delove?
Ako misliš na original remenje onda je najpovoljnija Agrocesla. Delove sam takodje uzimao kod njih ali i u Interagraru, bivsem Masferg, danasnji Kite i dalje radi rez. delove,Austrodiesel Beč... Dosta manjih trgovina radi delove, u principu svi koji imaju veze sa Agco grupacijom mogu nabaviti delove za većinu proizvodjača iz grupacije.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Kako se pokazao Gerighoff Rota disc oko 2007-08 god kolko dobro sitni stabljiku kukuruza bez sečke i dali su bolji od Capela sličnih godišta.
Ovo i mene zanima. Imam Geringhoff pc ali kad je vlazno dosta tesko ide, pa me zanima misljenje oko ostalih tipova kukuruznih hedera.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Po meni najbolji su adapteri sa uceljenim nozevima na oklagijama i roto seckom postavljenom bocno u odnosu na njih. Takav sistem je kod svih iole ozbiljnijih proizvodjaca kao sto je Geringhof, Capello, Dominoni, Olimak...
 
Ja sam po savjetu kolega kupio geringhof koji ima sjecke iza baterija koje uvlace stabljiku, mislim da je slican sistem na zmaju. Za pc sistem su mi rekli da begam ako radim puno kukuruza ili usluge jer se sporo ide ako je jaca stabljika ili vlaznija.
 
Sa 2, brži je. Jel si dogovorio nešto sa Banetom?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh