Kukuruzni adapter za kombajn

U pregovorima smo koji cemo. Cekamo neki Class-ov conspeed da se vidi.
 
Kako se pokazao Gerighoff Rota disc oko 2007-08 god kolko dobro sitni stabljiku kukuruza bez sečke i dali su bolji od Capela sličnih godišta.
Pošto su mi ove god radili (stariji) Dominioni i rota disk mogu ti reći da roda disk više kruni kuk na otkidačkim pločama u odnosu na Dominioni.Mnogo,mnogo bolje melje tuluz rota disk ali,moraš strogo pratiti vrstu!Čim mrdneš levo desno 15cm odmah ostaje za njim tuluz po 80cm visine,isto je i sa izlaskom i ulaskom u parcelu(ostaje visoko posečeno)
Dominioni sa roto sečkom iseče ravno kao kod brice ali,samo prividno jer ostaju tuluzi po 30cm dužine i više.Ali,dozvoljava šetnju levo desno i kad ima trave sve obrijano!
 
Planiram kupovinu novog adaptera I vagam izmedju Dominoni Zigler ( dbf)I Capelo, svaki komentar je dobrodosao.
 
i ja sam vagao izmedju ta dva i odlucio ovaj prvi! sto duze budes gledao i razmisljao sve manje ces da vidis.Razlika je u sitnicama
 
Pozdrav, treba mi pomoc oko hedera za kukuruz i suncokret. Ponovili smo se lexionom 430. Ovo nam je prvi kombajn. Treba nam sada adapter. 6redi da bude sklopiv i da radi i kukuruz i suncokret. Interesuje nas polovan adapter. Mozda i neki jeftiniji za remont. Hvala unapred. I sta mislite o olimacu?
 
Takodje po oglasima ima i dominonia pa smo i to gledali. Za ovu sezonu trazimo neki adapter do 10000e. Svako iskustvo nam znaci!
 
Pozdrav, treba mi pomoc oko hedera za kukuruz i suncokret. Ponovili smo se lexionom 430. Ovo nam je prvi kombajn. Treba nam sada adapter. 6redi da bude sklopiv i da radi i kukuruz i suncokret. Interesuje nas polovan adapter. Mozda i neki jeftiniji za remont. Hvala unapred. I sta mislite o olimacu?
Ja da sam na tvom mestu uzeo bi Capelo.
Komsija ima 2010.god.radi sa njim suncokret i vidim da su rasturi minimalni. A i mislim da je dostupnost delova najveca.
 
Prema svecu i tropar,interesuje me savet u vezi proizvodjaca adaptera koji su se pokazali dobro ili lose,koji imaju vise rastura a koji manje,da li sa grickalicom ili sa seckom?
 
Tibi,ako zeliis da ga remontujes sam onda mozes da nadjes Capelo za te pare i odradi ga cak i neku drugu marku,ako zelis dobar tesko da ces naci ispod 15000-16000e da je sklopivi.A vec ako ces das tolike pare za polovan onda uzmes nov da ne mislis puno i da se ne cimas oko remonta.
Gledao sam na oglasima clasov adapter polovan je oko 18000 i to je jedna od nizih cena uglavnom su 20 i vise ..
Tibi jesi li uzeo lexiona iz profiagrara!?
 
Tibi,ako zeliis da ga remontujes sam onda mozes da nadjes Capelo za te pare i odradi ga cak i neku drugu marku,ako zelis dobar tesko da ces naci ispod 15000-16000e da je sklopivi.A vec ako ces das tolike pare za polovan onda uzmes nov da ne mislis puno i da se ne cimas oko remonta.
Gledao sam na oglasima clasov adapter polovan je oko 18000 i to je jedna od nizih cena uglavnom su 20 i vise ..
Tibi jesi li uzeo lexiona iz profiagrara!?
Remontovacu ga sigurno,uopste nije to problem.Problem mi je koji uzeti,oros ,dominoni,dbf...Nemam iskustva ni sa jednim(sem zmaja).Zato tako razmisljam(ne znam da li sam u pravu)6-7 k plus remont=10,pitanje koji sistem skidanja useva uzeti zbog suncokreta
 
Remontovacu ga sigurno,uopste nije to problem.Problem mi je koji uzeti,oros ,dominoni,dbf...Nemam iskustva ni sa jednim(sem zmaja).Zato tako razmisljam(ne znam da li sam u pravu)6-7 k plus remont=10,pitanje koji sistem skidanja useva uzeti zbog suncokreta
Za 6-7000 e, 6 reda sklopivi nećeš naći nikakav, nema teorije...
 
Nazad
Vrh