Kukuruzni adapter za kombajn

imam takav i mogu vam reci da radi perfektno i veoma sitno sece tako da se moze zaorati i sa najnizim plugom bez problema
 
Znaci to je u stvari adapter koji nema klasicnu roto secku, vec specijalan tip otkidackih rolja koje pri uvlacenju stabljike vrse i seckanje, tako?
Cuo sam da je dobro resenje, ali dosta skupo kad se istupe delovi koji seckaju masu.
 
resenje dobro delovi su skupi ali moze sve da se napravi po uzorku i to mnogo jeftinije ali nozici i plastike nisu previse skupi ,skupi zu konusni zupcanici u kucistu vretena jer idu u kompletu sa lamelom ostalo standard
 
Pa i nije skupo,vidije na otkidackom valjku treba da odrade dosta da bi se menjale,a i nozevi(vide se na slici),prednji nozevi se cesce menjaju,posto oni odsecaju,ima fiksni i na pocetku valjka u vidu su polu-meseca...sistem je dobro resen i stvarno melje,lak je za rad,tjs kombajn ga neoseca,dosta lako se okrece,stize da istarupa i pri vecim brzinama...na njihovom sajtu ima prikazan u radu,kao i ostali proizvodi,rota-disc,mais-star,horizon-star...
 
da tacno je da mora ja kosim na 10 do 15cm bez problema ali i sa roto seckom (fabrickom) nemoze se ici mnogo visoko (ispod klipova)
 
Poslednja izmena:
Za te pare +nekih 2-3000e se moze uzeti Geringhof a Capelo je 2-3000e ispod te sume.Izmedju ostalog firme (almex,ikr,titan(vait),cesla)prodaju adaptere od 5-6 proizvodjaca pa se valja i raspitati.
 
@banecurug Na sajmu prošle godine je koštao sa sajamskim popustom 26500 evra+PDV.Što znači danas ako im je još ta cena 26500x20%=31800 evra sa PDV.:cao:
 
@banecurug
Kum je kaparisao nov 6-toredni Capello,al nije sklopivi,izace oko 26000e,a kako mi je rekao nije hteo sklopivi zato sko je skuplji oko 8000e.

P.S. To je za sad najjeftiniji adapter,DBF nesto fabrika nije u vinkli,Dominoni je skuplji kao i Geringhoff.
 
Evo ga 1 kapelo adapter.

ogkupl.jpg
 
Nazad
Vrh