Kukuruzna silaža

MILOŠ D.T je napisao(la):
todor je napisao(la):
miloše pa kako radiš kad ti se kvari

Gazim sa fergusonom i pokrijem najlonom i bacim bale slame.
Mi kad smo pravili silazu, odgore smo stavljali sloj 10cm sirovog repinog rezanca pa preko toga najlon, i cak i gde je bilo bez najlona nije se pokvarila silaza samo se povrsina rezanca osusila, i stvorila se kao kora, a ispod je sve bilo zdravo!
 
mityoo je napisao(la):
MILOŠ D.T je napisao(la):
todor je napisao(la):
miloše pa kako radiš kad ti se kvari

Gazim sa fergusonom i pokrijem najlonom i bacim bale slame.
Mi kad smo pravili silazu, odgore smo stavljali sloj 10cm sirovog repinog rezanca pa preko toga najlon, i cak i gde je bilo bez najlona nije se pokvarila silaza samo se povrsina rezanca osusila, i stvorila se kao kora, a ispod je sve bilo zdravo!
to prvi put čujem
 
ja cuo za zito. baci se tanak sloj zita i polije vodom,zito pronikne i napravi gust zeleni pokrivac koji cuva silazu ispod,tako da netreba najlon.nisam probao samo sam cuo.
 
Hteo bi da dodam:
Moj jedan BURAZ, radi svake godine silazu, i na kraju je pokrije najlonom a odozgo zemlju stavi jedan sloj, od prilike 10 cm, i nikad mu se ne pokvari, iskoristi je do zadnje kilo. Zato sam hteo i ja ove godine da probam ali bio kukuruz ko lud, po dva klipa ima, i ostavio ga da se ubere, mislim da ce mi kukuruz za zob pre dobro doci, ali dogodine sejem vise!!!!
 
Trnavac je napisao(la):
Hteo bi da dodam:
Moj jedan BURAZ, radi svake godine silazu, i na kraju je pokrije najlonom a odozgo zemlju stavi jedan sloj, od prilike 10 cm, i nikad mu se ne pokvari, iskoristi je do zadnje kilo. Zato sam hteo i ja ove godine da probam ali bio kukuruz ko lud, po dva klipa ima, i ostavio ga da se ubere, mislim da ce mi kukuruz za zob pre dobro doci, ali dogodine sejem vise!!!!
to je tačno u vezi sa zemljom kod mene neki čak i ukopaju i onda kad napune sa silažom preko toga zemlja ja nisam nikad probao ali kažu da je dobro
 
efikasno garant, vido sam sam, ali zemlja malo tinjovita iz baste, i sto sitnija, tako da se sama po sebi nalegne, i nema vazduha, a mis ne ulazi jer je cela povrsina samo zemlja a on tu pretrci i nezavlaci se.
A kisa i sneg dok padaju nemogu proci kroz najlon.
A da, vido sam da baca UREJU kroz silazu, a zasto nisam ga pito, ja mislim da ono malo vazduha sto ostane u silazi, izvuce ta ureja. Mislim da je bila ureja. I neki koncentrat, za zasladjivanje, tako reko, znam samo da mu nestane svake godine, pre isteka sezone, uvek mu malo, i manjka.
 
dobro je stavljati preko najlona zemlju ili pesak dobro sabije i ne kvari se.ja sam stavljo pesak ali ima jedan problem kad se pokvasi pa smrzne vise ti vremena treba da skines taj smrznuti pesak nego da uzmes silazu.
 
Tacno je da se gornji sloj smrzne,ali je sacuvanija pod peskom nego dod gumama.imam dve jame jedna je pod supom a druga napolju,sa ovom napolju imam problem zimi,smrzne pesak.
 
ako vas zanima nesto oko kukuruzne ili travne silaze slobodno pitajte, radim ih vec dvadeset godina i nikad ne bacam ni grama. ove godine sam ostavio oko 70 prikolica ali mislim da nece biti dovoljno , ali nema vise sta da secem.
 
farmil je napisao(la):
ako vas zanima nesto oko kukuruzne ili travne silaze slobodno pitajte, radim ih vec dvadeset godina i nikad ne bacam ni grama. ove godine sam ostavio oko 70 prikolica ali mislim da nece biti dovoljno , ali nema vise sta da secem.
Komšija,mislim da smo ovu temu zanemarili a ona je od suštinske važnosti za naše poslovanje.Ja sam potpuno omanuo u proračunu o potrebama za ovu godinu(već sam potrošio polovinu).Kvalitet je odličan.
 
pa kod mene svi jedu silažu a ne sekiram se ako je potrošim imaju one deteline i kukurzovine u izobilju tako da se sad ne brinem za hranu silaža mi je samo toliko da uštedim detelinu
 
imidfn.jpg
k3u811.jpg
14jujdf.jpg
34eopyx.jpg

Post je spojen: [time]1263394528[/time]
_________________________________________________
prva silaza uradjena 1985 ili 6. i to je bilo u poluzatrpanoj rupi za pecenje cigle. posle toga uradjena prva jama za gazenje traktorom 12x4x2m na skarpu normalno. stane nekih oko 16 prikolica dvoosovinki. drugu okruglu sam kopao pre 5 god. dimenzije 4x3m. stane oko 8 ili 9 prikolica i nju pokrivam sa najmanje dva najlona i sipam vode ne bacam nista kad otvorim
 
Nazad
Vrh