Kukuruzna silaža

Ove godine cu silazni kukuruz sejati posle 20 aprila pokusacu da izbegnem skidanje silaze po najvecim avgustovskim vrelinama.
 
Pa izmišljen je antifriz za raniju setvu kukuruza, e sad možda je izmišljen neki antipiretik za snižavanje temperature, biće ja nisam upoznat sa tim, poslvna tajna....
 
Sad sam pogledao ovu temu i vidim par prozivki na moj post, e tu nema nikakve tajne silazni kukuruz cu sejati na humusno zemljiste potez lap ,prosle godine sam sejao oko prvog maja i silirao sam oko 15 septembra znaci kukuruz je preziveo najvecu susu, tako da cu i ove godine isto uraditi, e sad da vam malo objasnim kako izgleda ta zemlja sad posle ovih kisa kad bi odvezao tamo traktor od 5000kg on bi propao preko kabine ,u tom delu atara se gaji kupus, a korovi su najgori u tom potezu.Tu je zemlja kao sudjer tu rodi kad svuda podbaci, odatle se eksploatise zemlja za plastenike ,pokrivka za sampinjone itd.
 
Ove godine kod nas LG Helen ,As 160 ,Syngenta Turtop-za probu nismo ga jos imali,Kws Mikado isto na manjoj povrsini i As 72 ukoliko ne bude trebalo toliko silaze da se moze skinuti kombajnom.
 
evo kako je izgledao maverik na postrnoj silazi pre 2-3 godine.
slika0043.jpg
 
Nazad
Vrh