Kukuruzna silaža

@ cika_jova oni uopste nisu bili planirani, ali je bio problem sto je izvodjac radova olako shvatio objekat i samo je bio 30 cm temelj a u visinu je 3 metra, pa kad je pocelo pucati i zidovi krenuli da padaju, bili smo primorani da postavimo jos 3 metra ove konstrukcije, mada su ostavljene zice za krov, ako se nekad bude imalo viska para, ali to u poljoprivredi je smesan pojam..
Prosle godine smo napunili ove dve jame i jos jednu za probu na zemlji, i nije se lose pokazalo, tako da cemo krenuti u kopanju jos jedne jame. Bice slika kad krenu radovi..
 
Kupio sam danas jednu vrecu lg helen,u hemoslaviji u Novom Sadu cena 4150 din.nije tretiran poncom,vec nekim drugim sredstvima.Jel gubim nesto time?
 
Ja sam dosad tretirao seme Furadanom. Sad je tretirano Ponchom. Što se mene tiče tim tretiranjem se unapred štitiš od raznih larvi i odraslih insekata koji se hrane korenom ili pregrizu stablo ili malo glodu lišće. Sve i svemu kukuruz biva razredjen ili deformisan ii malo usporen u rastu. Ne prskam kukuruz u ranom poniku od raznih bubica koje napadaju lišće ili ono što ostane od nicanja. Sve u svemu ja sam za zaštitu zrna u nicanju.
 
Danas uzeo 10 dzaka Helena ,zemlja porekla Spanija.Ostatak ce verovatno biti AS 160 silaz

x2nf3a.jpg


22yxhv.jpg


akwwlj.jpg
 
Nazad
Vrh