Kukuruzna silaža

Mogla bi samo sto bi ti prirast bio puno manji,ima na internetu podataka kako bi za svinja mogla da se koristi leguminozna silaza ali opet za odredjene kategorije a tov se preporuca ipak koncentrat e sad zavisi ja mislim sve koliko zelis intezivno da se bavis tim poslom,ako ti ne smeta da raste svinja 2 godine moze rasti na cemu oces.
 
Pa sad sta drugo da napisem,bolje zvuci nego ne moze :D i odma bi se neko nakacio i reko moze ali manji prirast,samo za krmace koje su suprasne ili za nazimice itd..
 
Silaza koja se koristi za goveda nikako ne moze za svinje probao sam ali one samo jedu prvi dan kad donesem svezu zelenu masu cim pocne da vri nepipaju je vise,pre dok sam imao vise krmaca silirao sam sirovo zrno kukuruza za svinje.
 
Već par dana ne koristim silažu u ishrani goveda jer je smrzla skoro 20-ak cm. u dubinu. Sve je napolju pa ni u najtoplijem delu dana nije moguće izuzimanje. Prešao sam na seno i lucerku a nju ušuškao do daljnjeg. Kako je stanje kod vas?
 
иде силажа, сена нема већ месец дана...

иначе је тачно на половини
 
Poslednja izmena:
Kad uzmem silaze koliko mi treba spustim foliju i preko nabacim nekoliko bala slame i sve je ok ince mraz nije bio veci od -10c. Snega uopste ni nema.
 
Kod mene je silaža u zatvorenom prostoru ali je opet smrzla odozgo oko 5-10cm jer su temperature stvarno mnogo niske, idu i do -18 (bilo prije neko jutro). Iako u tovu imam 8 junadi (sad su svi već preko 400kg) otprilike sam potrošio tek 1/3 silaže (silirao 0.8ha). Sloj silaže e trenutno debeo 1.5m a na kraju kanala je 2.6m debljine. Zaledjeni sloj obavezno odvajam. Gledao sam silaže kod par komšija i dosta su loše, prekasno silirano i stablo je bilo jako suvo (zeleni lis je bio rijetkost na njivama), posle su to polivali vodom pa je gornji sloj ispran a donji jako vlažan i strašno kiseo (zaudara na veeeeoma kiselo sirće), pored toga moram da primijetim da ljudi silažu uglavnom režu baš krupno. Trave i licerka su dali vrlo slab rod prošle godine tako da niko nema mnogo sijena pa se stoga silaža vrlo brzo troši, prvi komšija je već pri kraju sa svojom silažom i ne znam čime misli da hrani stoku (ima 5 krava muzara). Srećom po mene, AS72 kojeg sam silirao je ostao jako zelen i u vrijeme siliranja i bio je rodan tako da je prinos bio visok i vrlo kvalitetan, momci koji su silirali su posao odradili profesionalno i stvarno na nivou. Miševi su na par mjesta napravili štetu no srećom to je samo par kolicaa, izbušili su najlon i rovili, čim sam to otkrio sve sam počistio i zaustavio dalje kvarenje.

Činjenica je da bez silaže jednostavno ne bih imao čime ishraniti stoku niti bih se ikad više usudio da bez nje uopše i držim stoku niti bih to kome preporučio.
 
Verovatno ga zeza dužina i širina pa mora u visinu.Pisao je zombi već negde da mu je dvorište jako malo ali složeno ko kockica.Inače moja se silaža dobro drži,kad izuzmem koliko mi treba samo navučem foliju i nema problema.
 
ja sam radio silažnik tako što sam razorao nivu koja je pod padom i od one zemlje uradio nasipe,uravnao pod ubacio najlon i odlično se pokazalo a gotovo za 4 sata.Malo su mi miševi uradili štetu al je odlična,sjeko sam pionir k67 u najbolje vrijeme i dosta sitno,ali između predzadnje i zadnje prikolice imao sam na par mjesta pokvarene a to pripisujem tome što nisam dovoljno ugazio na kraju morao sam prekiniti imao sam iznenadni smrtni slučaj u porodici
 
Verovatno ga zeza dužina i širina pa mora u visinu.Pisao je zombi već negde da mu je dvorište jako malo ali složeno ko kockica.Inače moja se silaža dobro drži,kad izuzmem koliko mi treba samo navučem foliju i nema problema.

Pa kako kupis silazu na 2.6 m visine, sto nisi isao malo tanje ?

Kao što reče Danijella, pisao sam negdje o tome, kanal je 3m širine sa 10m dužine i visina je od 0.5m pa sve do 2.6m. Silaža je jedva stala unutra, na ulazu je čak bila i van kanala pa je debljina silaže krenula od nule. Biće stvarno veselo kopati je tamo pri kraju, sad to radim budakom, ispustim dušu dok nakopam, posebno donji dio jer se mnogo sleglo samo od sebe, tvrdo kao kamen. Moram napraviti tlocrt mojih zgrada pa ću postaviti na temi o zgradama ili ovdje da vidite kako je to složeno jer imam jaaaaaaaako, jako malo prostora koji je pride nepravilnog oblika.
 
Nazad
Vrh