Kukuruzna silaža

E sad preko foruma je teško utvrditi na koji tačno miris misliš, ako se oseti blago na sirće, onda se kvari ili je jednostavno loša, takvu i marva odbija da jede...
 
Ne znam, moji to rade od kad znam za sebe.
Uvek bude onaj miris koji vuce na kiselkasto.. nikad nam nije propala, bilo je kad predamo bikove pa ostane silaze do pred kraj leta, ni tad se nije kvarila.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Moze li mi neko reci broj apoteke gde mogu naci ovaj pionir 0725 po nekoj normalnoj ceni. Zvao sam jednu apoteku rekose da ga ne nabavljaju zato sto je cena 6800din . To mi nesto malo mnogo..

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Sejacu ove godine dzak pomenutog pionira 0725 i as 160 pa cemo videti kako ce se pokazati pionir.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Ocekujem da ce pionir dati prilicno manje mase od asa ali da ce kvalitet biti bolji, tj da ce nadoknaditi sa boljim klipom, zato i sejem malo vecu povrsinu.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Ne znam kod tebe, ali ovde u sremu 0725 naraste štogod visoko, i po količini, od oka ima isto mase ko i as 160,...ali kvalitet, i hranljivost silaže je na strani pionira...
 
Kod mene je as bio 4 ipo metra bez problema, njiva je dobra, e sada ce tu imati priliku pionir pa neka se pokaze. Kazem nije mi problem ni da ima manje mase, samo neka ima dosta zrna, radimo za nas po 13 14 prikolica tako da nije problem povecati povrsinu za 10 20 ari..

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Kod mene je as bio 4 ipo metra bez problema, njiva je dobra, e sada ce tu imati priliku pionir pa neka se pokaze. Kazem nije mi problem ni da ima manje mase, samo neka ima dosta zrna, radimo za nas po 13 14 prikolica tako da nije problem povecati povrsinu za 10 20 ari..

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
Ja sam imao nekoliko godina 0725 i za pionir je visok i ima mase ali nije ni blizu Asu 160, kod rođaka smo radili silažu, to je strašno visoko bilo. Što se zrna tiče imao je duplo manje nego pionir.
 
Nazad
Vrh