Kukuruzna silaža

Jedino zemlja preko folije ...

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Mi silazu pokrivamo sa crepom prwko najlona.
Mada nemamo ga dovoljno, tako da uvek jedna do dve kamare ostanu pokrivene samo najlonom, nabacimo zemlju samo okolo. Mada nemamo problema sa pticama.
 
Mreza....
0ef76a38bff0a508ba5e7210872d29aa.jpg


Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam razmišljao da napravim zidove od ovih obicnih bala slame, e sas pitanje je koliko redova u širinu bi morao da idem da bi bilo dovoljno čvrsto da se ne razvlači kada se gazi.
 
Kolege interesuje me da li neko ima iskustva sa punjenjem vertikalnog silosa?Vecinom su horizontalni,ali sam kratak sa prostorom a u visinu mogu da pravim 6-7m.
Moze li ova sprava da izbaci kukuruznu silazu na tu visinu(sluzi za duvanje sena)?Motori su snage 5,5 7,5 ili 10kw.Na elisi ima 2- 4 ili 6 peraja zavisno od marke ili modela.Neke imaju i nozeve za seckanje koji su montazni po potrebi,neke ih nemaju.
e24c6c9118cbfb3683ae464376931130.jpg


Ili za tu namenu moze da posluzi nesto drugo,npr mlin sip MD51...mozda?!?
 
Treba ti specialna mašina ko na slici.
Slika koju si stavio služi više za spremanje sena iznad štale ili u sušaru, kad se stave noževi i za punjenje silosa al sa travom.
Moja slika pokazuje mašinu koja je baš namenska za punjenje visokih silosa, ima stol za transport, možeš na to stavljat i celi kukuruz kako se radilo pre silokombajna ili parkiraš do tog stola i polako kipuješ (bolja je đubretarka sa lancima, lakše podesiš brzinu kipanja).
Pogledao oglase i jedna se nudi, komplet, motor i cevi za 600 €. Ostale su ili eksotika ili bez cene.

24016976.jpg
 
Ne treba mi za secenje to ce odraditi silokombajn.Treba samo da podigne masu u silos na jedno 6 m visine.Masina bi se hranila lopatama.
U Nemacko Austrijskim oglasima su od 100 do 200 evra.Dok su ove druge par puta skuplje.
Zato me kopka mogu li da izduvaju masu na tu visinu.
Ili ima jos neko resenje,ideja i slicno.
 
Nazad
Vrh