Kukuruzna silaža

Treba poci od sebe, koliko bi ti prodao 20t silaze nekome? Mislim da su ga svi troskovi od setve do silaze u silosu izasli vise od toga..
 
Ako su gazene i imale nastavke, trebalo bi da ima. Malo je 200e, toliko bi platio samo silokombajn Izracunaj samo treber i rezanac koliko kostaju i koliko mozes da zamenis toga. Sa druge strane, silaza nije trzisna roba, pa mozes da pregovaras, al ako ima u komsiluku jos kojima treba, bice zanimljiva licitacija

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Ja je prvi ne bi prodavao.
Prikolice imaju nastavke ali nisu gazene, samo koliko silokombajn napuni.
Razumem ja da su troškovi veći od toga, ali i kvalitet nije neki, zrna skoro i da nema, plus pitanje je da li će biti i nešto da se odbacuje kada se otvori.
Meni bi ta kamara bila taman za nekih 40 dana.
 
Profa kaze da tih 20t silaze 10 krava ima da jede vise od pola godine. Ako to vredi samo 200E onda je mleko preskupo.Treba biti realan.
 
Profa kaze da tih 20t silaze 10 krava ima da jede vise od pola godine. Ako to vredi samo 200E onda je mleko preskupo.Treba biti realan.
Realno je da Kosta i to da mu Neko to istera Iz dvorista,bolje da uzmem 2OO e nego da je baci.ako je neiskoristi do leta nece je ni koristiti je ce stici Nova kvalitetnija

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока
 
Druže pitanje je da li ima 20 tona, a upitan je i kvalitet silaze, zrna nema, još i ako je stabljika bila malo suvlja.
Nemoj misliti da sad ja nesto imam protiv tebe ili lose mislim, ali kad razmisljas da uzmes nesto i tim hranis pola godine krave to mora da ima neki kvalitet.

- - - - - - - - - -

Realno je da Kosta i to da mu Neko to istera Iz dvorista,bolje da uzmem 2OO e nego da je baci.ako je neiskoristi do leta nece je ni koristiti je ce stici Nova kvalitetnija

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока
Duga je zima pojesce i jasle kad nema drugo.Tako da verujem da ce se prodati samo da nije budjava.
 
Nemoj misliti da sad ja nesto imam protiv tebe ili lose mislim, ali kad razmisljas da uzmes nesto i tim hranis pola godine krave to mora da ima neki kvalitet.

- - - - - - - - - -


Duga je zima pojesce i jasle kad nema drugo.Tako da verujem da ce se prodati samo da nije budjava.
Imam ja dosta vise goveda od tih 10, tako da mi ona može trajati oko mesec i po dana.
A teško da će to imati kome da proda, kod mene ljudi drže po par goveda, i urade silaze za njih. Tako da teško da će neko kupiti A ne treba mu.

Послато са C1905 уз помоћ Тапатока
 
Suva materija je u silaži 40& što je prilično visoko, što znači da je siliran nešto zreliji kukuruz. Sdaržaj proteina je 3,7% a prevedeno na suvu materiju 9,2%, što je korektno za ovu godinu. ADF i NDF su frakcije vlakana rastvorljivih u neutralnom i kiselom deterdžentu, prvi predstavlja dobar pokazatelj mogućnosti konzumiranja hrane, što više NDF-a manja konzumacija. Fale još udeli kiselina kratkog lanca da bi se u potpunostiodredio kvalitet silaže, ali po suvoj materiji cenim da je bilo dosta sirćetne kiseline, što i nije najpoželjnije.
 
Nazad
Vrh