Kukuruz kokičar

@Mirban

Osnovno NPK 6-24-12 190-200kg/kj.
Uree 150-160kg/kj.
Kokice sejemo posle setve soje, jer su osetljive na hladnoću.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
@Mirban

Osnovno NPK 6-24-12 190-200kg/kj.
Uree 150-160kg/kj.
Kokice sejemo posle setve soje, jer su osetljive na hladnoću.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

Murtin da li idu posebne setvene ploče ili može sa ovim koje idu za običan kukuruz (obzirom da je kokičar sitniji)?

- - - - - - - - - -

@Mirban

Osnovno NPK 6-24-12 190-200kg/kj.
Uree 150-160kg/kj.
Kokice sejemo posle setve soje, jer su osetljive na hladnoću.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

Murtin da li idu posebne setvene ploče ili mogu obične ove koje idu za običan kukuruz (obzirom da je seme kokičara manje)?
 
Zavisi od krupnoce zrna. Od 5-6kg do nekih mislim 8-9kg po kj smo prosle godine trosili. Sto se tiče ploca. Opet si sam sebi odgovorio, uglavnom manje rupe.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Drugar sutra planira da seje. Iako je mozda jos rano za taj poso, osetljiv je kokicar. Ako bude hladnije, malo ce se patiti sa rastom.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Ja sam 2.4. posejao kokače. Razmak je bio 23,5 cm. Površina je 25 ari, da probamo. Na sve to bačeno oko 70 kg uree zajedno sa setvom. blizu mi je kuće pa ću probati sa navodnjavanjem ako zatreba ove godine. Šta će biti na kraju videćemo.
 
Moji trenutno guraju 4 list. Za sada su dobri. Kasnije jos jedna prihrana i ako bude trebalo zalicu ih. Prskani su Adengom i msl da nece biti trave jer je strnjiste prskano totalom.
 
Los aparat pa se slabo vidi. Na licu mesta je mnogo bolje. Kasnio je sa izlaskom zbog hladnoce. A sejan 2.4.
 
Sejan 2. aprila?
Rano si ga posejao, tj. na vreme..ali uz obzir na vremenske uslove..Obično sejem od 15.aprila. Duga mu je vegetacija, zbog toga ga treba što ranije posejati.
Na slici izgleda kao da sve skupiš, nema 4 dobra reda.
Šta je to zeleno po zemlji? Frezirao si, trava?
 
Objasnio sam da je loš aparat na telefonu ili ga nisam naštelovao. Tada sam sejao i ostali kukuruz. Niko nije ni predvidio da će biti ovako hladno.I ima više od dobra 4 reda ali je tada bio mali pa se i ne vidi baš najbolje. Ali za vikend kad sam obilazio stanje se drastično promenilo u odnosu na ovu sa slike. Sad je već u 6 peru i dobro napreduje. Samo dve vrste nisu nikle. Ostalo je super. A ovo što kažeš da se zeleni nisam ništa radio (frezirao) jer je prskan Adengo-m i sad je isprskan Monsoon-om. Ostaje za koji dan (kad vreme dozvoli) da ga ošpartam i uradim prihranu ( u sejanju je dobio skor 50 kg uree na ovih 25 ari. Nadam se da uz neku dobru kišu u julu i avgustu iz lepe temperature u naredna 3 meseca to će biti dobrog roda.
 
Murtin kod mene kokači isteravaju od 2 do 4 zaperka. Ćale juče upao pa ih seče. Jel im to sortna osobina ili šta? Da li treba da ih seče ili ne? Na oko izgleda tako gusto da je ko šuma, a ono što je ćale isekao lepo deluje vrsta.
 
Nazad
Vrh