Kukuruz kokičar

bok ljudi!tražim kokičar minimalno 5 tona,po mogućnosti rodi 2008.jel ga netko ima,ili možda zna gdje se može nabaviti i po kojoj cijeni?informacije može i na pm!hvala unaprijed! ::namigivanje::
 
:cao: Zanima me koje je cijena kukuruza kokičara kod vas ovih dana u eurima.
 
Hvala na informacijama , zanima me da li je u tu cijenu uključen i pdv i da li veće količine kukuruza idu po toj cijeni. :ppozdrav:
 
mityoo je napisao(la):
Ja bih rado sejao 2-3 jutra ali se bojim dali cu moci da prodam!
prodas meni bez brige i uvijek cu ti dati odlicnu cijenu,naravno uz moj prijevoz..evo trenutno kupujem kokičar po dobroj cijeni od 60 euro centi..
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237976712[/time]_________________________________________________
ljudi,kupujem kokičar..ponudite nesto..veeelike kolicine..cijena sa mojim prijevozom do 60 euro centi...saljite mail..
Pozdrav!!
 
Koliko je kokicar sklon krunjenju kad se bere beracem? I kolika mu je prosecno vlaga pri branju?
 
Kokičar se poprilično kruni kada se bere beračem, i zato je neophodno da imaš povratni biter na beraču, kako bi smanjio gubitke.
Vlagu nisam nikada merio prilikom branja, ali je prevelika da bi se mogle praviti kokice. :cao:
 
Ma to znam... nego nesto razmisljam dali bi ga moglo osusiti na tavanu, da se rasiri u zrnu tanko 10-20 cm debljine pa tako da stoji na promaji?
_________________________________________________Post je spojen: [time]1238365366[/time]_________________________________________________
Ili da platim da oberu rukom?? mada mi se ta ideja bas i nesvidja!
 
E ako budeš plaćao ručno branje to ima da te košta jako puno.
Pre par godina smo nas troje pravili prolaz za berač po sred njive. Dok smo obrali dva reda prošlo je skoro tri i po sata.

Lepo ti oberi beračem, propusti kroz komušaljku i u baci u koš. A ono što pokupiš ispod komušaljke samo sipaj povrh kukuruza u košu. I iduće godine krajem aprila kruni.
 
Zato sam i rekao da mi se nesvidja ideja da berem rucno... Branje beracem mi je problematicno jer mislim da za kokicara nebi bio prikladan K2 jer on nema odkidacke ploce.... A ovo sam mislio posto je tavan betoniran da ga pospremim pa da okrunim sa 142 i da ga skladistim/susim na tavanu(ima dobru promaju i mogu da ga rasirim da bude tanko)
 
Ah, opet sam se izleteo i nisam dobro pročitao tvoj post.
Da, to o sušenju na promaji nije loša ideja, ali moraš pratiti vlagu da se kukuruz ne prosuši previše, tj. da mu ne ode vlaga ispod 14%, jer to ne valja isto kao i kada ima viška vlage. Kada dođe do tih 14% lepo ga selektiraš, egalizuješ i staviš u neku prostoriju koja ima dobru izolaciju, i - prodaješ.
 
Puno hvala na objasnjenjima jos mi je ostalo da smislim kako da ga selektiram ali spremam se da sejem 1 lanac kokicara ove godine prvi put za probu.
 
Mislim da sam negde na forumu video sliku nekog jednostavnog selektora, bez pokretnih delova, al' ne mogu da se setim gde.
 
Nazad
Vrh