Kukuruz 2024

Kod nas , ali mislim sire ,cijela rs,bh,hr ,... od kad pamtim nije bilo da bolje izgledaju usjevi u ovo doba godine . Ali kod svih ljudi bez izuzetka ? Da nece rat ?
Pidikanac,dobar kukuruz,ali,il mi se cini ,ili je trebao biti veci malo za taj datum sjetve ?
 
Kod nas , ali mislim sire ,cijela rs,bh,hr ,... od kad pamtim nije bilo da bolje izgledaju usjevi u ovo doba godine . Ali kod svih ljudi bez izuzetka ? Da nece rat ?
Pidikanac,dobar kukuruz,ali,il mi se cini ,ili je trebao biti veci malo za taj datum sjetve ?
Pa i meni se čini da je malo niži ali to je prednost ako bude neka oluja mada mu je stablo debelo. Sejan je zadnji u tom delu atara 28.4 a i u okruženju su možda malo veći.
 
Ja brojao pre neki dan na P 9889 14 redova ima. Zadovoljan sam kako za sad izgleda, klasicno kljakav i mrsav ali klipove tera lepo.. Prosle godine je preziveo vetrove u mom kraju nadam se da ce i ove..
 
Тера трећи клип, сад колико је то добро...
205cd547fefc2f6efa77c2860d43b9c3.jpg
 
I dalje mislite da je suša nesto najgore sto se moze dogoditi :(

Ovo su kukuruzi sijani 21.03, led otukao 03.06, i evo kako izgledaju nakon mjesec dana od leda, tj tocnije izgledali su, da je bilo kise mozda bi se i oporavili kako su neki rekli, ali nisu, prakticki ni klipa…sad nakon drugog leda mislim da nema ni toga…
Postrni iza jecma i presijani su ih prestigli al sad je te postrne led isto otukao vjerojatno…katastrofa nevidena


48c2bd8133fd7ceaabc4994070b3a472.jpg

ae598a1445f92e8df96c7d782cbe14fd.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nemora to da znaci. Period nalivanja zrna moze da promijeni prinos mnoogo
Hoces reci da npr klip koji ima 12 redova (u nastavku malo opisem situaciju) a genetski je pravljen da ima 16do18 moze nalivanjem zrna (tezinom/krupnocom) parirati klipu (necu reci onom od 16/18, jer smatram da je to nemoguce ako obje biljke imaju iste uslove) onom od 14 redova zrna?

Znaci kws hipolito sijan 28. 3. Dozivio je 2 do 3 mraza bez minusa i opticki, to sve ok izgleda medjutim kada se otvori suska vidi se da 30% klipova ima 12 redova ostali imaju 14do18 ali ovi sa 18 redova su rjetkost.....
Promotor je jako, zacudjen jer je kws hipolito lane poentirao gdje nije bilo suse i do 15 tona nedaleko od nas a ove godine im odlicno izgledaju usjevi koji si sijani 15.4. I kad ga pitam koliko redova nalazi kaze 16do18.
E sad imam, i ja kasnije sjetve pa cu vidjeti sta ce tu reci sa brojem redova pa cemo vidjeti je li mraz uzrok ovome svemu ili je to ipak corak od hibrida..... Na isti dan sjetve dkc hibridi pioneer hibridi imaju normalan broj redova kako su genetski i pravljeni 16do20 (ovisno o hibridu) i klipove sa 12 redova ne nalazim kod njih.
Uglavnom bas smo se razocarali jer mimo toga mraza i onog toplotnog udara kukuruz je zbilja u dobroj kondiciji, zrna su pozutjela, nije podgorio i ostale sjemenske kuce imaju strasan potencijal za sada nakon 4 godine bez nekog pravog roda....
Od pioneera kod nas bih izdvojio 9960, zbilja dobro izgleda oplodnja unatoc onoj zegi od 5 dana je izgleda dobro prosla..... Steta sto ga na samo, 20% povrsine imam.
 
Nazad
Vrh