Kukuruz 2024

Onako ne bas idealna u maju vise padavina dok jun i jul poprilicno susni sa extremnim temperaturama na jugu srbije bilo najvise toplotnih talasa pala solidna kisa tek krajem jula pocetkom avgusta i to popravilo situaciju prinos oko 6 t je sa 0kg djubriva

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
Brt ako je dao 6t bez djubriva tu ides na 10t lagano sa adekvatnom prihranom.. I posle kazes losa je zemlja 😂
 
Verovali ili ne i kod mene dosta ljudi seje kukuruz bez djubriva.Rokne na 30cm i uvek nesto rodi 2-6t. Ulozi minimalno u seme i obradu,malo hemija i to je to. (njihova zemlja naravno).
 
Glavna stvar koja pravi razliku u opcijama takve vrste agrotehnike ,ja bi to nazvao "Ruska " tehnologija ,je kada je cijena arende niska a zemlje na raspolaganju ima savim dovoljno , onda su moguce , i cak ekonomicne takve metode.
 
Ja sad nasao mrtvog jazavca u njivi i prekopanu celu cosku njive
e54338f439ebc7b190092abf2a548b1a.jpg
77593222792c492b9e35a249ac33926e.jpg


Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Jedino da ga gaucho nije opalio mada ne verujem,ala ima kandze da ne verujes gde je prosao kao setvospremac

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Otkud znam,prekjuce nije bilo nista a jutros sam ga nasao ukrucenog,ovo bi za 3 dana isfreziralo celu njivu a sta mu se desilo ne znam,nema nikakve povrede vidljive niti bilo sta. Da ga nisam video nebi ni znao sta ga je prekopalo verovatno bih mislio divlje svinje a ovo prvi put vidim

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Otkud znam,prekjuce nije bilo nista a jutros sam ga nasao ukrucenog,ovo bi za 3 dana isfreziralo celu njivu a sta mu se desilo ne znam,nema nikakve povrede vidljive niti bilo sta. Da ga nisam video nebi ni znao sta ga je prekopalo verovatno bih mislio divlje svinje a ovo prvi put vidim

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
Lazes, ubio si slatkog malog jazavca.
 
Jamarili i uhvatili jazavca.
U toku kopanja,pocep'o im 2 terijera.
Opili se,skinuli masnoću sa jazavca,kažu da je ona još bolja od guščije za obloge i onda je neko predložio da ga ispeku :haha:
 
Ne jede se svaki, samo svinjski jazavac može da se jede ali da se nosi na trihineloskopski pregled.
Jedan poznanik koji ima vikendicu na Savi kod S.Mitrovice to redovno sprema sa društvom.Jednom su se i oni za.ebali dok nisu naučili.Kada sam čuo šta sve jedu, od onda ne idem tamo, šupi.kumaterinu.
 
Nazad
Vrh