Kukuruz 2024

Ишао данас за Вршац и за тих сто и кусур километара пута видео 'ладно десетак приколица навршених зрном - овде код мене не знам да ли је неко још увек кренуо са комбајном у кукурузе, ал' свеједно, очистићемо атаре као ретко када овако рано.
 
Nastavili danas u ritu prema Titelu starcov kukuruz, Debisi, sve isto kao kod mene od pripreme, prskanja jedino rezultat drugi 4300 kg po kj, i na drugoj njivi 4600 kg po kj, duz preko puta radili usluzno 1.5 kj DKC 5031, jedva 4000 kg na to 1.5 kj, bas slabo, ovaj dekalb je na gornjoj zemlji pescurina, a starcov Debisi je na donjoj ritskoj zemlji
 
Ja veceras bio da obidjem sve vlage 12-14 sutra krecem redom sve da brijamo.....
Moja procena od 4000 do 5000 kg po kj bi trebalo da bude....
 
Koliko na dan moze da padne vlaga kukuruza na ovoj vrucini?P 9755 430 grupa zrenja.Vlaga bila jucer 15,3.
 
Moj kukuruz DKC 4943 zaljevan, danas vlaga 18%, mislim za 5 - 6 dana da će moći vršaj. Kod nas u rejonu crvenila prinos 4 do 6 t/ha.
 
Sad sam vadio trake kpk iz kukuruza, napravio sam neku skalameriju direktno preko kardana. Hektar može da se pokupi oko 1h ako će se lijepo slagati da se može koristiti i sledeće godine, ako će se bacati može za 30 minuta. Po mojoj procjeni prinos bi mogao biti oko 6 t/h. Crvenila ima minimalno 50%. Zaključak je sledeći: Na području gdje ima crvenila svake godine, a tako je kod mene, zaljevanje nije isplativo ni pod razno, ulog je jako rizičan, gdje nema crvenila mislim da se isplati zaljevanje.
 
Nazad
Vrh