Kukuruz 2024

Znaci tu je oko 700 kg zrna.
Hvala

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nocas obrali njivu od 95 ari, s tim da je do obale bilo 10m duzinom njive da nema nista.
Bilo je 8 maksimalno punih bunkera od zmaja 214, bio sam u bunkeru izbacivao pera sto ubaci i poneki klip cistio tako da sam razgrtao da sto vise stane.
Zna li neko koliko zrna okvirno ima u tom jednom bunkeru?

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
Nema više od 500kg suvog zrna u jednom bunkeru, takodje imam zmaja 214, 5 bunkera ne bas puni do vrha daju odprilike 2400kg
 
A zna li neke koliko ima suvog zrna u kubnom metru kukuruza?
Sve ide u cardak pa kada ga napunim videcu koliko okvirno ima u njemu i sa koje povrsine.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Naravno, to ti je hektolitar. Od hektolitra zavisi koliko mase ima u zapremini.
Ako je HL 70, znači 70% od zapremine i dobijaš masu.
 
Ovako kako somborac piše...od kubika klipa pola odpadne na čokanj...hl je obično oko 70 do 75...hiljadu puta do sad krunio zmajevke koje su 10 kubika pa mi bilo lako računati...naravno da ima odsutapanja u određenom procentu..
 
Ovako kako somborac piše...od kubika klipa pola odpadne na čokanj...hl je obično oko 70 do 75...hiljadu puta do sad krunio zmajevke koje su 10 kubika pa mi bilo lako računati...naravno da ima odsutapanja u određenom procentu..
I koliko ti na kraju bude suvog zrna od 10 kubika klipa, ja do sad sto sam merio uvek bude od 400-420kg zrna od 1m kubnog klipa
 
Ja danas skinuo 2 kj, bilo oko 7000 kg sa dva lanca. Vlaga 12, dkc 5075 u pitanju. Ovo mi najlosiji kukuruz, ostalo vlaga pd 16 do 19 nece jos, i nadam se da ce biti vise roda....
 
Ovako kako somborac piše...od kubika klipa pola odpadne na čokanj...hl je obično oko 70 do 75...hiljadu puta do sad krunio zmajevke koje su 10 kubika pa mi bilo lako računati...naravno da ima odsutapanja u određenom procentu..
Vidi ja govorim da se ovaj kukuruz kruni na proleće kad obereš sa 25+ vlage nećeš dobiti više od 60 posto zmajevka 6000kg klipa puta 60 posto je 3600 kg to je 10 kubika znači 1 kubik -360kg
 
Kako stojite sa lomom premda su vlage tako male?
Ja danas radio dkc 4897 i kao da ima mnogo vise loma nego prosle godine
Da li je moguce zbog toga sto je temperatura visoka a vlaga 11%
 
Ko sto Kupusinac kaze zimska vlaga je presudila.

DKC 5075 setva 7 april, setva 70.000 zrna po Ha

k4AN7WK.jpeg


tezina ovih 5 klipova:

SUNYymo.jpeg


tezina zrna:

ZpfRDsX.jpeg


i vlaga se kretala od 18.5 - 20 %

pv1llln.jpeg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh