Kukuruz 2023

Al ce se jutro obradovati sa 5 kila uree.
Roberte , jel si radio uporedo ogled povecanja prinosa sa tih 5kg uree i bez ? Meni se cini da se to nemoze isplatiti , i tako mi se i pokazalo jednom . Mozda je to vezano za to da u tvom kraju , kukuruz se uglavnom ne prihranjuje azotom kasnije , u spartanju , pa se u kisnoj godini pokaze malo nedostatak azota ?
 
U kukuruzu ide od 3-5%,psenica 20-30%,soja 3%
Nisam uporedjivao rod,nebi ni rekao da povecava rod,mozda nesto malkice,bude kukuruz a i soja mnogo lepsa na izgled,dobije lepu boju.Svake god.uzmem vise uree pa onda to potrosim na prskanje.Uradim pre spartanja sve,i posle spartanja jos jednom.juče bas na dve njive ostavio sam 10 redi,pa cu i sledeci put tih 10 redova ostaviti,pa cu bas da vidim
 
Da li ce ovaj poponac da se unisti ili moze da se oporavi sta mislite?

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
@Pavle NI Ako je prskan dikambom, hoće. Ali će verovatno nići još jednom tokom leta, jer rizom ostaje. Međutim, tada je kukuruz već veliki, pa mu ne smeta.
Ja sam ga prošle godine prskao u pšenici bonacom, pretprošle dikambom u kukuruzu, ove godine na tim njivama nikao kao nikad do sada, opet bonacom prskao.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
ja joj dajem cim se ukaze u spartac jos 200kg/ha An ili Kan i za kukuruzom zavrsavam

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
A sta raditi na 70% nisam radio korekciju adengo ih betonirao da li da ga ospartam ili ne ne znam nisam pametan?

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
pa prodji spartacem sta drugo,gde vise da ides hemijom... koje pero ti kukuruz?

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Kukuruz je 7 ide u 8 ma nema korov uopste ali kisa kod nas dan za dan ja da sad stane ne mogu bez 5 dana uci u parcele jedino čičak se javi ali vidim da vene od adengo beli e sad mozda bude mezotrion neki

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
pa i kod nas kisa zeza stvari ali nije strasno,nego svetak od nedelj tri dana se ne radi a posle litije tek za vikend nesto da uradim ako moze .. pusti to i predji spartacem

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
To prelazi u zavist ili šta? Prskati čiste njive, ima smisla ili, šta je poenta?
Ima neka caka za koju ja ne znam?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Mane prskati cistu njivu nego parcela je velika a cicak kao po negde se javi pa me je strah da ne prezivi adengo pa zbog toga bi mezotrion odradio ja sa njim sam i u 10 list iso po nekad ili cu ospartati pa cu videti nego da prodju praznici pa cu da se opravljam

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
To prelazi u zavist ili šta? Prskati čiste njive, ima smisla ili, šta je poenta?
Ima neka caka za koju ja ne znam?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока

Adengo suzbija čičak, ali samo onaj koji je iznikao kad se radi tretman. Onaj čičak koji još nije nikao kad se prska njiva- nema snage da suzbije, iako se ovaj herbicid aktivira posle svake kiše, znači boluje ali neće uginuti novi ponik, pretpostavljam da se zato prska popravno. Ovde u mom reonu je Adengo jako popularan da ne kažem nezamenjiv, mislim da sam i ranije pomenuo ovo. A to je zato što od tradicionalnog tretmana nema ništa, prvenstveno je sirak problem. Potom famozni Monsoon, propušta express samonik suncokreta, štir... Equip je iz iste grupe sulfonil urea pa iako je druga aktivna materija, nema nikakvu ulogu u rezistentnom sirku. Adengo je dobar, ali ne može sAm to je jedno, a drugo- ako ne padne kiša nije ni za k.

Mene najviše iznenađuje samonikli suncokret koliko se teško suzbija u kukuruzu u poslenje vreme, nekad se podrazumevalo da suncokret nestaje za par dana nakon čega god od herbicida da se koristilo.
 
@Pavle NI Ako je prskan dikambom, hoće. Ali će verovatno nići još jednom tokom leta, jer rizom ostaje. Međutim, tada je kukuruz već veliki, pa mu ne smeta.
Ja sam ga prošle godine prskao u pšenici bonacom, pretprošle dikambom u kukuruzu, ove godine na tim njivama nikao kao nikad do sada, opet bonacom prskao.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
Ima li nešto da se oprska poponac u kukuruzu a da uništi i koren?
 
jel netko ima problema u sjetvi da je sijao širokim točkovima pa da je baterija sijačice išla po točku? kod nas se do prije 2 tjedna nije vidjela uopće razlika a sad je na nekim njivama problem nakon ove kiše.... poneki redovi ostali i za pola metra manji.... kako u kojem prohodu na ovih 12 13 ha površine..... uglavnom nikad više, kolega se na grah žali, kaže niknuo mu perfektno iza točka a sad nakon kiša grah upola manji u svakom prohodu gdje je široki točak išao..... (siju ljudi širorkim točkovima 540 gumama radi težine sijačice)
 
Sasvim normalno. Ja sam imao problem jedne godine , pa sam rijesio malo pomjeranjem tocka , malo baterije , uglavnom red iza tocka ne dolazi u obzir . Prve godine sa tom kombinacijom , dok nisam prilagodio ,stavio sam brisac tragova na sajicicu ispred baterije koja je bila problematicna jer je isla krajem tocka i tako je moglo kolko tolko .
 
Nazad
Vrh