Kukuruz 2022

Kod nas dobro prolaze i jedni i drugi, dok ratari koji prodaju svoj proizvod trpe velike gubitke, oni koji imaju stoku, imaju samo malo problema, dve vezane godine bez kukuruza, ova ce biti katastrofalna, nema sena, bice nesto silaze ali bez klipa i kada dodje zima, samo ostaje da se pozovu nakupci da natovare stoku i kraj.Nema razlike ove godine, svako ko ima kapital i moze da podnese gubitak izdrzace, onaj ko ima stoku a nema kes u rezervi, pa on je gore najebao od onog sto samo proizvodi hranu.Znaci ko ima, ima a ko nema on je najebao u svakom slucaju.
 
Aj ne treba preterivati. Bilo je novih traktora i mehanizacije svake godine, nekad vise nekad manje. Prosle godine losi prinosi kukuruza i soje ali ipak je cena pokrila sve pa cak i zaradu solidnu donela! Budite iskreni, pogotovo vi koji ste pokisli uvek u pravo vreme lane!
Ove godine kod nas je sasvim treca prica,
Od kukuruza i suncokreta bice ako ce biti nesto ali od soje debeli minus!
Ljudi koji rade nesto vise zemlje kod nas su uglavnom preorijentisani vise na soju a to je cist promasaj ove godine.
Tako da tesko ce do nekih investicija doci!
Treba mukom izgurati ovu godinu a pitanje se postavlja sta posejati od sledece godine jer soja u ovakvim uslovima nece prebaciti 100-200 kg/kj!
 
Do pre dva dana kukuruzi u inđiji su se nekako i držali... Međutim danas su se predali, koji imaju zelenu boju klip im je požuteo skroz... Sa puta još i bož pomozi na uvratinama, al unutra ko u rerni...
Samo da ne bude tornada ko 2017, pa i to malo što bude da povalja u crnu zemlju...
 
Kirije dizu, sela sarene od novih traktora a kad je neko okupljanje poljoprivrednika vozni park izgleda na sastanak mafije.
A zaduzenja u banci ,,da ne poverujes,koliko ljudi imaju "kapitala" i koliko su zaduzeni,odnos,,to cesto vise nisu desetine,nego stotine 000 evrica,strpanih u gvozdje,bas se poznaju te njive obradjivane sa sega-mega masinama,nisu izgorele,zelene,rodile ,trt.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nisam našao temu pasulj '22. pa čisto radi informacije, jedan drugar je uradio svoj.Prinos malo više od 200kg/kj.
 
Ми смо једном имали 100 кг на 2 јутра а претходне године 1100 кг/кј.
 
Ja bih se i zaduzio ali ne za te sega mega traktore i opremu za njih. Ali u navodnjavanje bih bez razmisljanja. Mojih 5 ha bih uradio a ostali zakup kako bude rodi- ne rodi. Ali zato na svome ne bih imao dilemu dabli ce ili ne biti roda. Ali ni jedna banka ne zeli da da toliki kredit. Kaze da sa tolikom zemljim ne mogu da vratim taj kredit. Lupetanje do mile volje.
 
Isti slučaj, samo da imam veće parcele. Kod nas nije bila komasacija, stoga ja imam 5 njiva po 3kj, i sve ostalo je ispod toga....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Komšija je imao pšenicu,bilo poprilično cikada.
Planirao sam posle kukuruza,pšenicu.Sad sam u nedoumici.
 
Nazad
Vrh