Kukuruz 2022

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
23.356
Lokacija
Nožičko,Srbac;BiH
Sta sad na ove cijene djubriva ? Ja cu bez osnovnog i bez uree u pripremi . U sijacicu 100kg npk po ha i sto kasnije cekati sa prihranom ,valjda ce pasti cijena azota do tada , ako ne bice cupavo , morace u prihranu pa posto god bude .
 
Za sad 20 kubika osoke po jutru i 5 vagona stajnjaka ,u planu 200 kg ureje po jutru na prolece ako koriguju cene mozda i npk 16 16 16 ,od hibrida dekalb 5075 je u planu.
 
Za sad 20 kubika osoke po jutru i 5 vagona stajnjaka ,u planu 200 kg ureje po jutru na prolece ako koriguju cene mozda i npk 16 16 16 ,od hibrida dekalb 5075 je u planu.
Tako sam ja nadjubrio 2012 jednu parcelu doduse nisam bacao osoku nego stajnjak ,mesavinu i 200kg uree u prolece,rezultat je 300kg kukuruza na 3jutra,u zelji da bude dobro ja pretero ,nemoj da preteras pa da prodjes kao ja(nedaj boze)
 
Ако овај тренд раста цена буде на пролеће следило и семе кукуруза, имате ли у глави варијанту бр.2 сортимета кога ћете узимати?
 
Pa verovatno necu bacati vestak odradicu organsku proizvodnju ili nesto malo ureje ,razmislja cak da odustanem od kukuruza i posejem soju .Pionir i dekalb bice najtrazeniji i najskuplji ,pa kws i syngenta pa onda ostali ,sklop gustina je tema za razmatranje vise nego cena semena.
 
Људи, па немојте тако ви директно утичете на раст бдп-а за следећу годину. Ако буду мањи приноси од очекиваног(или што изјави министар) ето зла. Сељаци су криви нису бацили вештак . Замислите овај сценарио.
 
Setva sve na ugar, u sejalicu 80kg ureje po jutru radjeno vec tako par godina i bez problema ok prinosi, pionir seme verovatno i nesto malo dkc setva na 23cm ...
 
Кажу да имају неки Рубин, неког Станишу, типа само неколико хибрида у разним ФАО групама, ал' ја уживо кесе са тим семеном нисам вид'о.

Пшеницу јесам и то пре неки дан - фина папирна кеса, све шарено...
 
Nazad
Vrh