Kukuruz 2021

Prvi susjed danas kupio kukuruz, P9911, platio ga 110 KM po vreći tj. 56.4 evra, ravno 10 evra skočila cijena od prošlog petka. Kaže izbor nikakav, jako malo Pioneer-a, ima ZP i NS nešto, OS ima nešto, BC jako malo, KWS i Syngenta nikako, Dekalba ima tu i tamo po neka vreća ali niko ne uzima jer je baš nenormalno skup, oko 210-230KM vreća od 50.000 zrna (118-120 evra). Ne znam tačno gdje je sve gledao u Bijeljini i okolini.
 
Aj savet jedan po pitanju poljoprivrede jer siguran sam da si u ovom domenu slabiji nego u politici. 😂 Nemoj ljutis, ovo je bez lose namere receno😋
Не мораш да то посебно напомињеш. Као што раније написах, из већине твог писања стекао сам утисак да си озбиљан човек, ал' ето имаш ту наивну црту да верујеш у свашта. ;)

И мени је јасно да оно фенирање од пре неколико година направи чуда, да и не дође до оплодње, па ипак, мени је мучени тада "Пако" изгурао тридесет метери, док су 9911 и "Колумбарис", у својој премијерној година код мене, и поред бољег стања од "Пака", изгорели к'о лицне, ал' буквално. Ал' ко што пишем овом мом Идворцу, натераћу себе да ухватим неки хибрид и направим мали тест током три сезоне и видим како је са ДКЦ хибридима. Само нажалост, немам толико земље, да могу себи да дозволим да је будем бета-тестер неког хибрида, већ чујем туђа ислуства људи из околине и према томе се одлучујем.
 
Mislim da je neozbiljno pricati koji hibrid je pouzdan a koji nije, evo ja sam video prosle godine na parceli od 6hektara vozio sam coveku koji meni bere, imao neki dekalb i dva pionira neznam sada koje su brojke bile u pitanju, Pionir je bio bolji, dosta bolji.Dekalb kod nas gotovo da ga i nema svi koji su ga probali ubrzo su odustali ali to je greska, verujem da je dobar kukuruz ali moras mu dati sansu vise godina, svi su oni rodni kada im se pogodi vreme.Generalno u mom kraju nabolje uspevaju Zp hibridi, ja ih retko imam ali znam sta drugi seju i dobro vidim, znam da im zemljiste odgovara, od kako radim kukuruz obicno sejem strane sorte, poceo sam sa Kermesom, imao sam dobar prinos jedne godne, pa mikado,Konsens, 3381, pa Korimbos ni jedno zrno nije niklo, neznam sta se desilo klijao i dosao do vrha zemlje i tu ostao, tada sam presao na 9911 i on je ok, uvek ima nesto od zemunaca i nema zime sa njima nikakvih problema nema i ove godine imam najvise BC namerno, bili su rekordno dobri godinama unazad a dobro znam da je losije radjeno nego sto ja radim kukuruze.Nego da kazem ono glavno sto sam hteo.Uzmete jedan hibrid, posejete ga 1Aprila, pa onda isti 10Aprila,
Pa 20Aprila pa 25Aprila na jednoj parceli u istim uslovima pa da vidimo hoce li biti razlike u prinosu?Mislim da razlika moze da bude ogromna.
 
Prvi susjed danas kupio kukuruz, P9911, platio ga 110 KM po vreći tj. 56.4 evra, ravno 10 evra skočila cijena od prošlog petka. Kaže izbor nikakav, jako malo Pioneer-a, ima ZP i NS nešto, OS ima nešto, BC jako malo, KWS i Syngenta nikako, Dekalba ima tu i tamo po neka vreća ali niko ne uzima jer je baš nenormalno skup, oko 210-230KM vreća od 50.000 zrna (118-120 evra). Ne znam tačno gdje je sve gledao u Bijeljini i okolini.
Ne bih rekao da je cijena skocila, vec je razlika koliko koji trgovac daje popusta
Cijena P9911 tretiranog je 113KM ja sam ga dobio za 101,7KM, naravno nisam na sebe uzimao vec preko nekog ko je u sistemu PDV-a i kao takav moze ostvariti veci popust, netretirani Pioniri su oko 89KM
Ovi sto po Vojvodini placaju 7700din se sugurno ni malo ne potrude da uz nekog veceg proizvodjaca ostvare popust

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Sejao Dkc da ga bere u klipu? Koji mazohizam...
Apsolutno se ne slazem sa ovim . Zasto bi u klipu bio los ako rodi u zrnu ? Evo drug koji radi duze godina sve u klipu , ne razmislja nista osim dkc da uzme i ima vrhunske rezultate. Znam zasigurno saradjujemo i znam kad okruni ako je 11t po ha i manje da je razocaran u godinu , kaze katastrofa . Radio je 6120, dugo , 6089 na moju preporuku i 6340 zadnje 3 godine . Ja da radim u klipu nebi se razmisljao uopste ,nista drugo osim 6340 i 6092..Nevidim u cemu je mazohizam i koji moze da ih pobijedi.
 
Poslednja izmena:
Apsolutno se ne slazem sa ovim . Zasto bi u klipu bio los ako rodi u zrnu ? Evo drug koji radi duze godina sve u klipu , ne razmislja nista osim dkc da uzme i ima vrhunske rezultate. Znam zasigurno saradjujemo i znam kad okruni ako je 11t po ha i manje da je razocaran u godinu , kaze katastrofa . Radio je 6120, dugo , 6089 na moju preporuku i 6340 zadnje 3 godine . Ja da radim u klipu nebi se razmisljao uopste ,nista drugo osim 6340 i 6092..Nevidim u cemu je mazohizam i koji moze da ih pobijedi.
Jaaako tesko je pogoditi vlagu da ne ostane mnogo okrunjenon na njivi i prikolici kod dkc-a za berbu u klipu. Jako brzo otpusti vlagu da je nemoguce uhalvatiti ga sa 25-30% vlage dugo....
 
Nazad
Vrh