Kukuruz 2021

I ja zvao za Kashmir i smaragd samo u dve trgovine ima 🤣🤣🤣
Naručit i ne pitat za cijenu
 
Ne znam u kojoj temi da postavim ovo pitanje,pa ajd reko ovde cu.Krunim kukuruz bez tarupa,pa me zanima koji traktorski tarup cetvororedni naj bolje za tarupiranje zetvenih ostataka.Gledam valjke sa nozevima,pa to skupo jako.Mozda bi uzeo neki tarup sa kojim moze malo brze da se vozi
 
Ima tema o tarupima negde, pogledaj u prikljucne masine.
Elem, sa rus 82 i zmajevim 4 rednim tarupom sam leteo po njivi, jako veliki ucinak.
 
Poenta je ono što sam ti boldovao, kod nas ništa a svi drugi se podaviše od kiše... Da je stvarno bilo "kiše i kiše" kad je bilo potrebno valda bi onda i prinos bio veći od tih 17 meteri po jutru. Napisao sam prinose za više godina da bih pokazao da može da rodi više kad se poklope uslovi, ali i da omane kad se isti ne poklope.
Jasno je svima da u slucaju cestih padavina su prinosi bolji. Poenta? Pa i imali ste prosle godine mnogo vise padavina od nas, to u ostalom i prinosi vam govore.
Ova recenica ti nije bila na mestu, zato sam te citirao. Totalno neistinito!
I na kraju kod vas prinosi bolji nego tamo gde je kiša padala uvek kad je potrebno...
 
Rečenica koju sam napisao je utisak iz 2019. kad se takođe jednako kukalo o suši, a na kraju su vam bili odlični prinosi. Ali, u pravu si, ta rečenica ne stoji za 2020. (za soju). Jednako tako ne stoji ni da su svi ostali imali kiše u izobilju u 2020.
 
Vezano za 2019 i tu gresis, bili su solidni prinosi setve iz prvog roka dok Majska setva je bila jako losa. (soja)
Ja licno nisam isao da obilazim prosle godine svakodnevo atare po Vojvodini i Srbiji ali vremenske prognoze pratio sam, tako da znam jako dobro sta pricam, vezano za proslu godinu.
1700 kg/kj nije bas svejedno sa 1170. Po onim sto sam sve procitao u temama ovde na forumu neki nisu bili zadovoljni ni sa 2000 kg jer navodno neko drugi je imao jos vise.
Ali sit gladnom nikad nije verovao i nikako i ne kazem da treba da mu veruje, samo neka ga bar ostavi na miru a ne da ispred njega skace i kuka jer mu dezert vise ne stane.
 
Hajde, molim te, napiši koliko ste imali soje 2019.
 
Poslednja izmena:
Ne razumem sta ti znaci ako ti u kg napisem i kao drugo opet ne verujes, ne samo ti nego i jos nekolicina vas, stvorili ste sebi u glavi da mi uvek dobijemo kise kad treba, pogotovo u Julu a to se jednom samo desilo 2012 a da vecina tada nije dobila i to stoji.
Rekao sam ti da setva od prve dekade Aprila gurala je i do 2000 kg a Majska setva koja je vecinom bila posejana zbog ucestalih kisa u drugoj dekadi, gurala je jedva do 1200 kg a bilo je dosta i ispod 1000 kg/kj.
Te godine svi koji su ranije posejali prosli su mnogo bolje.
Prosle godine soja je imala izeuzetno dobar potencijal prinosa kod nas.
Negde oko 5 Avgusta je zavrsila svoje.
Tada je bilo ili ili. U slucaju padavina 2000 kg u suprotnom ispod 1000 kg.
Na nasu zalost nije padala.
 
Poslednja izmena:
Ne druže, nemoj tako. Nisam ja sebi uvrtio u glavu da kod vas uvek ima kiše, nego je problem bio što si ti napisao da samo kod vas nije bilo kiše a da su je drugi imali u izobilju. Nisu je svi imali u izobilju! I objasnio sam ti da sam na to poentirao, naveo ti moje prinose da vidiš da uz kišu mogu da imam daleko preko 2t, ali kad je nema onda su prinosi manji. Znači, navođenje prinosa je samo trebalo da potkrepi tvrdnju da kiše nije bilo u izobilju kako ti tvrdiš.

Što se tiče prinosa iz 2019, rekao si da i tu grešim pa eto da ne ispadne da samo neistine govorim sam tražio da mi napišeš tvoj prinos. On me ne zanima, već se sećam dobro da sam bio iznenađen vašim prinosima s' obzirom na kukanje te godine. Tad sam rekao da gde je koliko bilo kiše gledam po prinosima a ne po kukanju na nedostatak iste. Sad sam samo ponovio taj utisak kao reakciju na ono kod nas ništa a kod drugih koliko hoćeš.

I ovim bih stavio tačku na dalju diskusiju ko kome ne veruje i sl. I ovako je ovo debeli off u ovoj temi.

Da bar nešto bude u skladu sa temom da napišem da sam danas dobio seme Pionira 9911. Naručio sam još Pionir 0217 i Pionir 9300. To seme još nije stiglo kod dobavljača. Nadam se da će ga ipak biti...
 
Poslednja izmena:
Ne znam tačno, nisam ja bio po seme već mi je komšija doneo. Seme nije iz apoteke već iz jedne zadruge.
 
Ne druže, nemoj tako. Nisam ja sebi uvrtio u glavu da kod vas uvek ima kiše, nego je problem bio što si ti napisao da samo kod vas nije bilo kiše a da su je drugi imali u izobilju. Nisu je svi imali u izobilju! I objasnio sam ti da sam na to poentirao, naveo ti moje prinose da vidiš da uz kišu mogu da imam daleko preko 2t, ali kad je nema onda su prinosi manji. Znači, navođenje prinosa je samo trebalo da potkrepi tvrdnju da kiše nije bilo u izobilju kako ti tvrdiš.

Što se tiče prinosa iz 2019, rekao si da i tu grešim pa eto da ne ispadne da samo neistine govorim sam tražio da mi napišeš tvoj prinos. On me ne zanima, već se sećam dobro da sam bio iznenađen vašim prinosima s' obzirom na kukanje te godine. Tad sam rekao da gde je koliko bilo kiše gledam po prinosima a ne po kukanju na nedostatak iste. Sad sam samo ponovio taj utisak kao reakciju na ono kod nas ništa a kod drugih koliko hoćeš.

I ovim bih stavio tačku na dalju diskusiju ko kome ne veruje i sl. I ovako je ovo debeli off u ovoj temi.

Da bar nešto bude u skladu sa temom da napišem da sam danas dobio seme Pionira 9911. Naručio sam još Pionir 0217 i Pionir 9300. To seme još nije stiglo kod dobavljača. Nadam se da će ga ipak biti...
Opet ponavljam da ste svi imali mnogo vise padavina od nas prosle godine.
Siguran sam da ti je to jasno jer prinosi govore o tome ali...

Ti kazes da si imao 1700 kg a kod drugih je gurala do 2700 dok kod nas je bila premija ovih usranih 1170 koliko sam ja imao. Znam mnoge koji nisu ni do 1000 dogurali.
Pa sad ti vidi 1700 i 1170 pa sad gde je vise kise bilo?

Sto se tice 2019 mislim da da sam objasnio kako su stvari stajale sa setvom.
To sto si ti bio iznenadjen prinosima kod nas je druga stvar.
Svako ko je imao raniju setvu odlicno je prosao dok kasnija setva je dobro podbacila.

Bilo bi dobro da neko od moderatora prebaci postove u adekvatnu temu.
 
Kod nas u BiH cijena Pionira bez zastite 98KM(50,5€), sa zastitom 113KM(58€)
Odobrava se popust i do 10%
Sutra cu vidti sta ima na stanju...

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Ове године ћу пробам дкц хибриде наручио сам дкц 5068 и остало иде Рајфајзен.Какав је овај 5068 у неком вишегодишњем просеку узимајући у обзир повољнију производну год.и мање повољну?
 
Da li P0164 moze da bude zamena za P9911, znam da nisu ista fao grupa ali samo to ima? Ili tacnije da bude zamena za Konfites?
 
Ове године ћу пробам дкц хибриде наручио сам дкц 5068 и остало иде Рајфајзен.Какав је овај 5068 у неком вишегодишњем просеку узимајући у обзир повољнију производну год.и мање повољну?
2017 g - 2400 kg/kj
2018 g - 7220 kg/kj
2019 g - 6960 kg/kj
2020 g - 7500 kg/kj
Sejem ga samo ove 4 godine...
 
ove godine će biti posijano kukuruza ko nikad, nestaje sjemena..... sada dobro plačaju, oko 19€ za 100kg,na veliko, prekupci dolaze i voze na more u luke, na brodove..... kina sve uzima
 
Nazad
Vrh