Kukuruz 2021

Bitno je da nikne, da ne bude presejavanja i da ljudi nemaju dodatni trosak. Godina je takva kakva je, ne moze se nista promijeniti. Neko je mogao da posije 1-og Aprila, mi smo poceli 20- Aprila i zadovoljan sam situaciom. Volio bi da sam posijao prvu sedmicu Aprila, da me skidanje kukuruza ne odvuce u Novembar i poveca trosak oko susenja, ali ja tu nista ne mogu promijeniti. Mani te se svadja, i nadajmo se da ce godina biti u nastavku biti dobra...
 
Obilazio danas malo. Nece biti sklop tako loš. Sto je najvažnije nece biti presijavanja . Ni u martovskoj ni u aprilskog sjetvi. Sve skoro P9911 force i ostalo. Nije baš 100% al nije ni 80% a nije ni baš idealno u dan niklo al ja prezadovoljan. Evo iskreno kad bi znao onda kako će biti nešto bi ipak posijao Onda a nešto kasnije. Normalno da će kasniji biti bolji sklop i jednakiji i ljepši na oko ujednačen po visini. Samo istina je što reče neko rani bude niži isti hibrid ali često jači korijen i stabilniji.
Svedno drugo poluvrijeme presudjuje do jula možemo samo da ga slikamo
 
Ako neko presijava dobro bi bilo znati koji je hibrid posijan pa nije nikao, mozda je do sjemena

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
Ja imam tri hibrida sejana 6 aprila 9911Bc 582 odlicno nicanje a daljeBC525 lose sporo nicanje ista njiva razlika velika.Necu sejati ponovo taj deo jer ce nici ali nije dobro seme.
 
Otac mi javlja da je setva 10.04. nikla na jednoj njivi, ali neujednačeno, KWS Smaragd. Kritikovao me je zbog guste setve, sad kaže da mu ne izgleda tako gusto. Sutra ću proveriti ostale njive.
 
Dali se nekom desilo da ga posle setve tj uveče peku oči i usta, sejalica pneumatska(olt 4reda) a seme pionir. ???::samo odmor::
Važno je i koji je tip sejalice - sa nadpritiskom ili podpritiskom. Mene je šaka peckala kao da sam je mazao mentolom, jer sam hvatao seme ali beker sejalica je sa nadpritiskom, duva zatrovan vazduh u zemlju pa sam manje udisao hemiju
 
Treba mi hitna pomoc, krenuo da sejem kukuruz i u zemlji gde god zakopam vidim zicara koliko hoces. Prekinuo sam setvu pa ako moze neko da mi preporuci sta da radim, cime da zagasim seme ili sta drugo da radim? Prosle godine sam fasovao jednu njivu pa da ne bi i ove bolje da sprecim ako moze?

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Treba mi hitna pomoc, krenuo da sejem kukuruz i u zemlji gde god zakopam vidim zicara koliko hoces. Prekinuo sam setvu pa ako moze neko da mi preporuci sta da radim, cime da zagasim seme ili sta drugo da radim? Prosle godine sam fasovao jednu njivu pa da ne bi i ove bolje da sprecim ako moze?

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
samo inkorporacija ako hoces da budes siguran i seme zaprasi kondorom ili necim slicnim sto nadjes za zastitu semena
 
Nazad
Vrh