Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Palo je dosta ali nedelju dana przi 35 stepeni

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Isto i kod nas przi od prosle subote i to bas,bice sta bude ako i kukuruz bude odlican bice i zarade

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Znam gde je a javljaju sutra i za vikend kod nas kisu pa videcemo sta ce biti za sada se drze dobro

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Ova što nije pala i ona u Avgustu što treba da padne i eto vlage za kuruze.
To kao onaj što je imao dve zakorovljene parcele kukuruza i kaže: ovu njivu nisam okopao, a onu drugu nisam ni mislio. I nema nikakve razlike! :haha:
 
Iskustvo,iskustvo . Slusajte malo starije i iskusnije a ne samo promotere . Vidim mnogi ovde na forumu a pogotovo mladji loze se na odabir hibrida , superstart djubriva , ovo ono ,slikaju se kukuruzi u maju ,junu :haha:

Zapamtite jednom , kukuruzu i soji najvazniji period je od pola jula do kraja avgusta ,pogotovo za novije hibride ovo prije toga je samo za pocetnike i slikanje.
P.s fear , rekoh ti ranije da to kukuruz ostaje bez goriva u nekoj ranijoj prici . Savjet povecaj dozu azota i to duplo , i to uvedi prihranu u praksu . Neznam sta bih dao da imas u toj istoj njivi prohod prihranjenog kukuruza azotom sa kultivatorom pa da vidis razliku tih donjih listova .
 
Ne znam Momo verovatno si u pravu. Ja sam sumnjao na ovo vreme,35C danima a velika vlaga.U red kad udjem ne moze se disati,nepodnosljivo sta je to,nema kiseonika.Zato sam i citirao onu koja kaze da ovolika vlaga nikako nije dobra odjednom i da utice na smanjenje prinosa.
 
Zar nije kod njega susa,nedostatak padavina problem ?,nedovoljno vlage u zemljistu i time biljka nema mogucnost ishrane,vecina azota je u povrsinskom sloju a on je suv.
 
Ovaj lud poterao tri komada 9911 aquamax
12a22cd79b88dbfc51983ce037d45d86.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Kod mene 5068 poterao po 3 isto ovako, a kod komsije isto 9911 juce bas videh. Verujem da je karakteristika sorte, ali sto kazu drugi ovaj dole tesko da ce liciti na klip.
 
Sta se desilo sa mojim Pionirom P0725?
Dosta zaperaka to nije normalno po 2 na biljci visine malte ne ko i mativna biljka.
Mali je reci da sam razocardn a bio je sila od kukuruza kad je izasao kao naslednik B23 a sad ko da sam posejao iz cardaka.
Kanda cemo se rastati posle mnogo godina druzenja.
Ako ima neko nekakvo objasnjenje nek pise.
Zao mi bio sam se zaklinjo u taj hibrid i ovako da me razocara.
Agrotehnika:
Pod plug 300kg 16×3 po h
Pod drljacu 300kg ureje
Dubinsko acetil hlor 1.25 i 1 terbisa
Povrsinsko 1.25 talismana 0.25 intermeca 1 terbisa u 8 listu.
Gde je greska?
Moja ili su pokvarili ovakog centarhalfa medju hibridima???
Kod zaperaka je obajšnejnje to da ima dosta hraniva i zbog toga tera zaperke. Pre su se zaperci smatrali nepoželjnim, danas je mišljenje struke da oni mogu da utiču pozitivno na prinos zbog više lisne mase i hlorofila u njima.
 
Kod mene 5068 poterao po 3 isto ovako, a kod komsije isto 9911 juce bas videh. Verujem da je karakteristika sorte, ali sto kazu drugi ovaj dole tesko da ce liciti na klip.
Nema nista od njega,samo se muci jadnicko ali nema veze i na 5068 sam video isto da ima kod mene

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Sta ti se toliko zamerio 427 kad ga toliko kudis,kod mene je uvek bio ekstra

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Kod nas nije nikad bio tako los, ali slazem se donekle sa Maticem, tesko on izgura i 2 komada lepo.. 434 je uspevao bolje da iznese po 2 ali sve to u skoro pa idealnim uslovima.
 
Poslednja izmena:
Sta ti se toliko zamerio 427 kad ga toliko kudis,kod mene je uvek bio ekstra

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Ovde pričali da je dobar a i uživo sam čuo od nekoliko ljudi i ja ga posejao. Rodio je duplo manje od dkc 4717 i to na možda boljoj zemlji.
 
Ja da ga nisam imao 2017 god nebi imao sta da oberem

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ne znam šta ko smatra za ekstra prinos.Kod mene sve ispod 5 t/k.j u prosečnoj godini nije ništa.Sejao sam ga nekoliko godina na raznim sklopovima i nikad ništa naročito od prinosa a vlagu kad zakuca na 17% neće da je skine pa da se dereš.2017 je imao zadnju šansu i k.lastina, pobedili ga P i DKC sve u šesnaest.Od onda je ZP kod mene završio karijeru.
 
9911 obecava dobar rod, celo vreme bio je jak i kvalitetan, imao je kisu do pred svilu, znaci potencijal na maksimumu, cenim da ce izdezati 10dana bez kise a onda krece opadanje procenta prinosa koji na kraju moze biti katastrofalan.Ta po meni poslednja trecina je najvaznija za vrhunski rod jer su dve bile dobre a treca moze da ukenja sve.
vKO9xVr.jpg

KpXGAgF.jpg

qYC1j79.jpg


siHIS8D.jpg

Basmati
Sktuawj.jpg
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh