Kukuruz 2020

BARBULA

Novajlija
Učlanjen(a)
19 Jan 2015
Poruka
1.115
Palo je dosta ali nedelju dana przi 35 stepeni

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока

Paracinac88

Član
Učlanjen(a)
20 Jul 2018
Poruka
1.363
Isto i kod nas przi od prosle subote i to bas,bice sta bude ako i kukuruz bude odlican bice i zarade

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

sinisa1979

Član
Učlanjen(a)
24 Okt 2010
Poruka
6.642
Znam gde je a javljaju sutra i za vikend kod nas kisu pa videcemo sta ce biti za sada se drze dobro

Ova što nije pala i ona u Avgustu što treba da padne i eto vlage za kuruze.
To kao onaj što je imao dve zakorovljene parcele kukuruza i kaže: ovu njivu nisam okopao, a onu drugu nisam ni mislio. I nema nikakve razlike! :haha:

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
13.543
Iskustvo,iskustvo . Slusajte malo starije i iskusnije a ne samo promotere . Vidim mnogi ovde na forumu a pogotovo mladji loze se na odabir hibrida , superstart djubriva , ovo ono ,slikaju se kukuruzi u maju ,junu :haha:

Zapamtite jednom , kukuruzu i soji najvazniji period je od pola jula do kraja avgusta ,pogotovo za novije hibride ovo prije toga je samo za pocetnike i slikanje.
P.s fear , rekoh ti ranije da to kukuruz ostaje bez goriva u nekoj ranijoj prici . Savjet povecaj dozu azota i to duplo , i to uvedi prihranu u praksu . Neznam sta bih dao da imas u toj istoj njivi prohod prihranjenog kukuruza azotom sa kultivatorom pa da vidis razliku tih donjih listova .

F.E.A.R

Član
Učlanjen(a)
9 Apr 2012
Poruka
1.491
Ne znam Momo verovatno si u pravu. Ja sam sumnjao na ovo vreme,35C danima a velika vlaga.U red kad udjem ne moze se disati,nepodnosljivo sta je to,nema kiseonika.Zato sam i citirao onu koja kaze da ovolika vlaga nikako nije dobra odjednom i da utice na smanjenje prinosa.

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
2.828
Zar nije kod njega susa,nedostatak padavina problem ?,nedovoljno vlage u zemljistu i time biljka nema mogucnost ishrane,vecina azota je u povrsinskom sloju a on je suv.

B23

Novajlija
Učlanjen(a)
27 Feb 2020
Poruka
4
Sta se desilo sa mojim Pionirom P0725?
Dosta zaperaka to nije normalno po 2 na biljci visine malte ne ko i mativna biljka.
Mali je reci da sam razocardn a bio je sila od kukuruza kad je izasao kao naslednik B23 a sad ko da sam posejao iz cardaka.
Kanda cemo se rastati posle mnogo godina druzenja.
Ako ima neko nekakvo objasnjenje nek pise.
Zao mi bio sam se zaklinjo u taj hibrid i ovako da me razocara.
Agrotehnika:
Pod plug 300kg 16×3 po h
Pod drljacu 300kg ureje
Dubinsko acetil hlor 1.25 i 1 terbisa
Povrsinsko 1.25 talismana 0.25 intermeca 1 terbisa u 8 listu.
Gde je greska?
Moja ili su pokvarili ovakog centarhalfa medju hibridima???
Kod zaperaka je obajšnejnje to da ima dosta hraniva i zbog toga tera zaperke. Pre su se zaperci smatrali nepoželjnim, danas je mišljenje struke da oni mogu da utiču pozitivno na prinos zbog više lisne mase i hlorofila u njima.

Paracinac88

Član
Učlanjen(a)
20 Jul 2018
Poruka
1.363
Kod mene 5068 poterao po 3 isto ovako, a kod komsije isto 9911 juce bas videh. Verujem da je karakteristika sorte, ali sto kazu drugi ovaj dole tesko da ce liciti na klip.
Nema nista od njega,samo se muci jadnicko ali nema veze i na 5068 sam video isto da ima kod mene

Vrh