Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pratim temu, nego me interesuje kako ide sa tim točkovima a bez pilota? I ovde je sve teže naći nekog da sedi na špartaču a da zna poso pa se razmišljam u tom pravcu nešto....
Nikad nisam koristio pilota, tako da ne znam kako je sa njim špartati, tj koliko lakše. A sa ovim točkovima prati trag traktora, i bočne poluge trebalo bi da su raspuštene, pa ako cimnes volan, nece se zaneti spartač I seći. Mada ako imas nagiba u njivi, moraju biti zategnute. Ja spartam sa skoro pa fixnim polugama, jer mi je tako lakše, jer ne treba da pazim kad ulazim I spuštam špartač, a i ne vuče ukoliko ima malih nagiba. Ali onda nema cimanja volana. Ali ukoliko setva nije toliko prava, bolje kad su raspuštene, zbog blagih skretanja.
Po meni bolje gledaj sa S oprugama, lepše rade, barem po meni.
 
Poslednja izmena:
IMG-20200519-165322.jpg

9911 slikano pre 7dana.
Basmati, juce radjen skautom, dosta travna njiva ali sredicu je nadam se.
IMG-20200525-163931.jpg

Ns 5041 ultra imam ga na nekoliko parcela.
IMG-20200525-110543-1.jpg
 
I ovaj dobro izgleda.
Kada kazete tako naj losija zemlja 3-4 klasa zigne me pod rebrima. Ja kad nadjem nesto nalik 3-oj klasi pevam od srece. :)
 
Nikola ako su ovakvi na 3-4 klasi zemlje, kako izgledaju na 1?
Isto. Te klase su rađene pre 100 godina, imam jednu njivu koja se vodi 4 klasa, strah me da napišem koliko sam tu imao kukuruza pre dve godine, ne bi mi verovali ljudi. A imam i jednu brežinu koju radim koja se vodi kao 3 klasa, tu imam uvek pola od ove četvrte...
 
Prihranio sam kukuruz kanom 18.05. u fazi od 2 do 5 listova (sijan je mjesec dana ranije, ali nejednako nicanje). Planiram još jednu prihranu. Trenutno je u fazi 3 do 6 listova. Visina kukuruza mi nije ograničenje kod prihrane. Kad bi bilo optimalno vrijeme za 2. prihranu?
 
Kod mene te klase nemaju veze sa vezom. Na brdu imam od 4-te do 6-te, često je na onoj što je šesta bolji usev nego na četvrtoj. U ravnici je sve druga i treća, a prinosi su fantastični. U 2017.koja je bila ekstremno sušna najlošiji kukuruz na trećoj klasi nije bio ispod 5 tona, prosek je bio oko 6. Soja je bila u proseku 2750 kg po ha. A kad vidite boju te zemlje rekli biste da tu ništa ne može radjati. Kirija je 100 evra po ha u ravnici. Brdo od 50 do 80 evra hektar.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh